Teismo apynasris šilumininkams: šiauliečiams teks ilgiau laukti atnaujintų tinklų

0
467
AB „Šiaulių energija“ įpareigota ne tik sustabdyti pirkimą, bet ir padengti ieškovų patirtas teismo išlaidas. Jos siekia daugiau kaip 7 tūkst. Eur. (Šiaulių m. sav. nuotr.)

Šiauliuose, K. Korsako g. – Gytarių g. – Gegužių g. kvartale, esantys šilumos perdavimo tinklai kol kas nebus atnaujinami. Praėjusią savaitę Lietuvos apeliacinis teismas nutarė sustabdyti šį UAB „Šiaulių energijos“ pirkimą ir uždrausti jai sudaryti viešojo pirkimo sutartį iki kol bus priimtas ir įsiteisės teismo sprendimas šioje byloje.

UAB „Plungės lagūna“ ir UAB „Šiaulių dujotiekio statyba“ kreipėsi į teismą, prašydamos panaikinti perkančiosios organizacijos – AB „Šiaulių energija“ sprendimus, kuriais laimėtoju buvo pripažintas jungtinės veiklos partnerių UAB Energosistemos ir UAB „POŽEMINĖS LINIJOS“ pateiktas pasiūlymas.

Apeliacinis teismas nusprendė, kad šis pirkimas yra aktualus Šiaulių miesto gyventojams, susijęs su visuomenės viešuoju interesu bendrąja prasme – nauda visuomenei, žmonių gerovei, nes perkami Šiaulių mieste esančių šilumos perdavimo tinklų rekonstravimo projektavimo ir rekonstravimo rangos darbai, tačiau pažymėta, kad pirkimų pobūdis nėra toks, kuris lėmė pirmosios instancijos teismui būtinybę suteikti prioritetą kuo skubesniam ginčo pirkimų procedūrų užbaigimui, o ne pirkimo dalyvių sąžiningam varžymuisi.

Taip pat teismas nutarė įpareigoti atsakovę AB „Šiaulių energija“ iš naujo vertinti jungtinės veiklos partnerių UAB Energosisitemos ir UAB „POŽEMINĖS LINIJOS“ pasiūlymo atitiktį viešojo pirkimo sąlygoms ir iš naujo spręsti dėl pasiūlymų eilės. AB „Šiaulių energija“ taip pat buvo įpareigota padengti ieškovų patirtas teismo išlaidas. Jos siekia daugiau kaip 7 tūkst. Eur.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments