Seimo narė R. Baškienė kreipėsi į Direkciją dėl perėjos žudikės

0
2566

“Kiek dar reikia žmonių žūčių, kad būtų pasirūpinta perėjos saugumu?” – rašte Lietuvos automobilių kelių direkcijai klausia Seimo narė Rima Baškienė. Reaguodama į žmonių susirūpinama Kuršėnuose, Ventos-Sodų g. esančios perėjos saugumu šiandien, pirmadienį parlamentarė kreipėsi į Direkcijos atstovus dar kartą priminti jų neįgyvendintus pažadus.

Siūlo budėti prie perėjos

“Atkreiptinas dėmesys, kad šis kelias yra valstybinės reikšmės kelias, einantis per Kuršėnų miestą ir turintis net kelias perėjas. Kelio saugumo klausimus privalo spręsti Kelių direkcija.

“Kiek dar reikia žmonių žūčių, kad būtų pasirūpinta perėjos saugumu?” – Direkcijos klausia Seimo narė Rima Baškienė.

Dėl perėjos Ventos – Sodo g. sankryžoje po 2018 m. nelaimingo atsitikimo Seimo narė kreipėsi į Kelių direkciją prašydama užtikrinti eismo saugumą. Tada Kelių direkcija pastatė stacionarų greičio matuoklį, bet nesutiko įrengti šviesoforo, motyvuojant, kad jis sudarytų eismo kamščius prieš tai esančioje žiedinėje sankryžoje. Dėl kitų saugumo priemonių (kalnelių, ryškesnio perėjos apšvietimo ir pan.) žadėjo svarstyti ir įgyvendinti jas rekonstruojant šią perėją. Sprendžiant šią ir kitas su Kelių direkcijos darbu susijusias problemas, Seimo narė rengė ne vieną susitikimą Šiaulių rajono savivaldybėje su direkcijos ir savivaldybės vadovais. Pastebėtina, kad Kelių direkcijos pažadai vykdomi neoperatyviai.  Pagrindinis tikslas – kuo operatyviau išspręsti pėščiųjų saugumo problemą”, – teigia Rima Baškienė.

Tądien, kai kuršėniškiai būrėsi į akciją prie šios perėjos, jos padėjėja, Šiaulių rajono Tarybos narė Judita Šakočiuvienė žmonėms pasiūlė dar vieną iniciatyvą “Budėkime, kol bus saugu”.  Ji ragina žmones rytais budėti prie perėjos tol, kol Direkcijos atstovai imsis realių veiksmų.

“Situacija šioje perėjoje yra svarbi ne tik kaip Seimo narės patarėjai ar savivaldybės tarybos narei, bet ir kaip Kuršėnų miesto gyventojai.

Dalyvaudama akcijoje ir matydama kiek žmonių susirūpinę tos perėjos saugumu, pateikiau pasiūlymą miesto seniūnaičiams, iš jų keli noriai pritarė. Pasvarstėme, kad reikėtų tą daryti,  bet nieko konkretaus nenutarėme, įvertindami tai, kad sugrįžus prie žiemos laiko kurį laiką tarp 7-8 val. bus šviesiau”, – sako J. Šakovienė.

Savivaldybė nieko negali padaryti
Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras teigia, kad kritikos strėlė dėl saugumo už tikrinimo minėtoje perėjoje turėtų kristi ne į Savivaldybės pusę.

“Kelias yra regioninės reikšmės. Tai reiškia, kad savivaldybė nieko negali padaryti. Visai tai yra Kelių direkcijos žinioje”, – teigia rajono meras. Jo nuomone, Seimo nariams jau seniai, nelaukiant naujų mirčių, vertėjo įsitraukti į šios problemos sprendimą. A. Bezaras pastebi, kad Direkcijos atstovams tendencingai nesiseka atlikti darbų būtent Šiaulių rajone.

“Kiek man žinoma, Kelių direkcija neturi problemų dėl rangovų kitose savivaldybėse. Tokia situacija, kai neatsiranda rangovų yra tik pas mus”, – pastebi A. Bezaras.

Kelia atsakomybės klausimą

Vienas iš Kuršėnų seniūnaičių – Rolandas Samuila mano, kad Direkcijos atstovai turėtų prisiimti atsakomybę už žmonių gyvybes, kurių pareikalavo minėta perėja.

“Žinoma, tik kažkas turėtų juos paraginti. Žinant, kad Savivaldybės vadovai tikrai nesėdėjo rankų sėdėję, stengėsi, čia reikia ir Seimo narių įsitraukimo. Taip pat ir pačių mūsų – vairuotojų ir pėsčiųjų samoningumo. Kiek tenka stebėti eismą šioje perėjoje, Kelių eismo taisyklių neretai nepaiso tiek pėstieji, tiek vairuotojai”, – pastebi seniūnaitis. Jo nuomone, ši perėja galėjo būti saugesnė, jei Kelių direkcijos atstovai būtų pasirūpinę išmintingai sustatyti kelio ženklus ir įrengti “gulintį policininką”.

“Prieš perėją stovi penki kelio ženklai, kurie vairuotojams neleidžia laiku pastebėti pėsčiųjų”, – pastebi R. Samuila.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia