Tyrulių globos namuose išnaudojami darbuotojai?

0
173
Tyrulių globos namuose dirbantys žmonės jaučiasi išnaudojami.
Dovanos

Tyrulių globos namuose dirbantys žmonės jaučiasi kaip XIX amžiaus cukranendres kirtę juodaodžiai, nes jų kasdienybė kupina sunkumų ir neteisybės. Anoniminiu pranešimu darbuotojai kreipėsi į viešumą, tikėdamiesi, kad tai padės išspręsti jų problemas.

Darbuotojai skundžiasi dėl per didelio darbo krūvio ir netinkamų darbo sąlygų. Jų teigimu, globos namuose, kur teikiama ilgalaikė ir trumpalaikė globa senyvo amžiaus asmenims su sunkia negalia, dirba per mažai personalo. Dėl to jie priversti dirbti viršvalandžius, atlikti tiek slaugos, tiek valymo darbus, o poilsio ir pertraukų praktiškai neturi.

Pagal darbuotojų pranešimą, dienos metu globos namuose dirba tik dvi darbuotojos, kurios turi prižiūrėti apie 40 gyventojų, dauguma jų yra gulintys ir reikalaujantys nuolatinės priežiūros. Naktimis situacija dar blogesnė – dirba tik vienas žmogus, kuris turi rūpintis gyventojais ir atlikti įvairius valymo darbus.

Anot darbuotojų, globos namų vadovybė nesuteikia jiems jokios pagalbos ar paramos. Darbuotojai negali tiesiogiai susisiekti su direktore, viskas vyksta per tarpininkus. Jie taip pat tvirtina, kad nėra tinkamos darbo ir poilsio vietos, o stebėjimo kameros nuolat seka jų veiksmus.

Finansinė situacija taip pat kelia nerimą. Nepaisant sunkios darbo aplinkos ir didelio krūvio, darbuotojų atlyginimai yra maži. Jie teigia, kad net su naktinėmis pamainomis atlyginimas dažnai nesiekia 850 eurų.

Tyrulių globos namus valdo UAB „Kitada“, kuriai vadovauja Lina Žalienė. Įmonė per pirmuosius keturis 2024 metų mėnesius sumokėjo 142 974,97 eurų mokesčių, o 2022 metais jos pardavimo pajamos siekė 1 052 636 eurus. Nepaisant to, atrodo, kad dalis šių lėšų nepasiekia tų, kurie labiausiai reikalingi – darbuotojų, tiesiogiai rūpinčių globos namų gyventojais.

Šiuo metu laukiama savivaldybės, ministerijos ir įmonės vadovės komentaro. Straipsnis bus papildytas šia informacija, kai tik bus gauti komentarai. Tikimės, kad viešumas padės atkreipti dėmesį į šią problemą ir pagerinti darbo sąlygas Tyrulių globos namų darbuotojams.

Ankstesnis straipsnisAvarijoje prie mašinų gamyklos – trys sužeisti
Kitas straipsnisŽurnalistų etikos komisija: G. Lipnevičiaus laikraštis ir vėl neetiškas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia