Žurnalistų etikos komisija: G. Lipnevičiaus laikraštis ir vėl neetiškas

0
3491
Žurnalistų etikos sergėtojai G. Lipnevičiaus valdomą laikraštį pripažino supainiojus etiką dėl to, kad buvo nederamai sumontuota nuotrauka.
Dovanos
Šią savaitę žurnalistų etikos sargai pripažino, kad „Radviliškio krašto“ laikraštis pažeidė Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatas. 

Etikos pažeidimas dėl nuotraukos montavimo

Komisija nagrinėjo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario Justo Malinausko skundą dėl laikraščio straipsnio „Smūgis žemdirbiams – mero koalicija patvirtino 500 procentų didesnius žemės nuomos mokesčius nei Šiaulių rajone“, publikuoto š. m. balandžio 18 d. Justas Malinauskas teigė, kad straipsnis buvo iliustruotas nuotrauka, kuri buvo nederamai sumontuota. Vienas iš joje vaizduojamų žmonių, Ernestas Mončauskas, buvo iškirptas, o vietoj jo įdėta Justo Malinausko nuotrauka.

Visuomenės informavimo etikos kodekso pažeidimas

Komisija nustatė, kad šioje Jono Petriko publikacijoje buvo pažeistas Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 49 straipsnis, kuris numato, jog žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai neturi skelbti dirbtinai deformuotų garso ir vaizdo montažų, nuotraukų ar parašų po nuotraukomis, iškraipančių mintis ar faktus. Komisija savo sprendimu patvirtino, kad minėtas straipsnis neatitiko etikos kodekso reikalavimų ir iškreipė tikrąją situaciją, klaidindamas skaitytojus.

G. Lipnevičius ir jo žiniasklaidos priemonės etikos problemos

Šis įvykis dar kartą atskleidžia tarybos nario G. Lipnevičiaus valdomų žiniasklaidos priemonių problematiką. Politikas G. Lipnevičius ir jo vadovaujamos redakcijos kolektyvas yra dažni Etikos komisijos posėdžių svečiai. Jis ir jo redaktorė jau anksčiau buvo kritikuojami dėl žurnalistinės etikos pažeidimų ir neetiškų straipsnių publikavimo tiek laikraštyje, tiek www.radviliskiokrastas.lt portale. Šis naujausias atvejis tik dar labiau parodo jo valdomos žiniasklaidos priemonės neatsakingumą ir neprofesionalumą.

Laukiama pasekmių

Visuomenės informavimo etikos komisijos sprendimas gali turėti rimtų pasekmių „Radviliškio kraštui“. Tikimasi, kad laikraštis imsis veiksmų, siekdamas užtikrinti žurnalistinės etikos laikymąsi ateityje, kad būtų išvengta panašių incidentų. Taip pat, šis atvejis gali skatinti platesnę diskusiją apie žiniasklaidos atsakomybę ir etiką, ypač regioninėje žiniasklaidoje.

Šia tema laukiama tolimesnių komentarų ir veiksmų tiek iš „Radviliškio krašto“ redakcijos, tiek iš kitų susijusių šalių, siekiant užtikrinti skaidrumą ir objektyvumą žiniasklaidos veikloje, sakoma komisijos sprendime.

Parengta pagal Visuomenės informavimo etikos komisijos informaciją.

Ankstesnis straipsnisTyrulių globos namuose išnaudojami darbuotojai?
Kitas straipsnisIncidentas Radviliškyje: moterį prikūlė jaunesnis sugyventinis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia