Uždaromos dar dvi Radviliškio rajono mokyklos, nežinia laukia dar trijų

0
4264
Radviliškio rajone uždaromos dar dvi mokyklos. Savivaldybės nuotrauka.
Radviliškio rajone uždaromos dar dvi mokyklos. Savivaldybės nuotrauka.

Šiandien pirmą dieną po ligos į darbą sugrįžęs meras Antanas Čepononis griebėsi rimtos užduoties – su Savivaldybės administracijos pagalba uždaro dvi mokyklas. Šaukote esantį mokyklos skyrių numatyta visai likviduoti, o Pakalniškių pagrindinė mokykla keliems artimiausiams metams liks skyriumi. Tiesa, Šaukoto mokyklos likimas buvo toks pat – kelis metus buvo Šiaulėnų gimnazijos skyriumi.

Situacija rajono mokyklose dėl keliolika metų besitęsiančio mokinių skaičiaus mažėjimo tokia tragiška, kad įmantrių frazių naudojimas tėra kaip figos lapelis ant nuogo kūno. Kone dvidešimt metų rajoną valdantys konservatoriai su A.Čepononiu priekyje negalėjo nepastebėti, kaip rajone viena po kitos nyksta mokyklos.

Paskutines dvi mokyklos nėra vienintelės – rajono valdančiųjų lūpose minimos Pociūnėlių bei Alksniupių pagrindinės mokyklos ir Skėmiuose esantis Baisogalos mokyklos skyrius. Penkerių metų perspektyvoje visas rajono mokyklas bus galima suskaičiuoti ant dviejų pirštų rankų. Nors politikai ir valdininkai teigia, kad mokyklų tinklas optimizuojamas, tačiau iš tikrųjų tai tėra tik pasekmės, o ne priežastys. Mokinių skaičius mokyklose mažėja, nes sparčiai tuštėja kaimai, kuriuose išgyventi tampa kone išlikimo iššūkiu.

Tiesa, kadangi situacija kone tragikomiška, rajono valdantieji su meru priešakyje pokalbiui apie prastą situaciją bei uždaromas mokyklas pakvietė ne tik Kultūros, švietimo ir sporto komiteto narius, bet ir įvairių kitų komitetų bei skirtingų partijų skyrių pirmininkus. Ar rajonui kone 20 metų vadovavęs meras vengia prisiimti atsakomybę, nežinia, tačiau panašu, kad vienos vadovaujančios partijos valdymas mokyklas šienauja greičiau nei giltinė gyvuosius.

Savivaldybė tuo tarpu apie tai informaciją pateikė tik savo Facebook paskyroje, bet nė žodžiu neužsimindama oficialiame savo interneto puslapyje. Bet daugiau informacijos apie planuojamas uždaryti mokyklas pasiskaityti galite čia.

 

 

Palikti komentarą

avatar