Mokyklos valgykloje pagamintas maistas keliauja į privačią kavinę

0
2532
Radviliškio ligoniai maitinami tokiu maistu.
Radviliškio ligoniai maitinami tokiu maistu.

Kontraversiškai pagarsėjusi „Bruneros“ vėl skandalo epicentre – Radviliškio Vaižganto progimnazijos valgyklos patalpose pagamintas maistas keliauja į privačią kavinę, įsikūrusią Radviliškio ligoninėje. Be to, tuo pačiu metu maisto porcijos iš vienos švietimo įstaigos keliauja į kitą – kadangi Lizdeikos valgykloje nėra vedėjos, Vaižganto virėjos maistą gamina ir lizdeikiečiams. Bet tai ne vienintelis kuriozas visoje komplikuotoje logistinėje maisto išvežiojimo kompanijoje.

Per pastarąjį pusmetį „Bruneros“ ne tik atidarė dvi privačias kavines Radviliškio rajono savivaldybės įstaigose, bet ir pradėjo maitinti Radviliškio ligoninėje gulinčius pacientus. Maistą ligoniams gamina Radviliškio baseine kavinės patalpas išsinuomavusi „Bruneros“.  Nuo šių metų pradžios čia veikiančioje kavinėje „Verdenės slėnis“ maitinami ne tik baseino lankytojai, bet maistas vežamas ir į ligoninę. Tiesa, ligoninėje esančiai kitai kavinei maistas gaminamas jau Vaižganto progimnazijoje. Kodėl privačioms kavinėms maisto negamina Gražionyse įsikūręs maisto ruošimo padalinys, kuriame pagamintos maisto porcijos iškeliauja į Šiaulių tardymo izoliatorių – kalėjimą, nėra tiksliai žinoma. Bet įmonės darbuotojai šneka, kad Valstybinė maisto ir veterinarinė tarnyba (VMVT) esą nedavusi leidimo.

Apie tokią situaciją yra informuota VMVT. Jos atstovai Radviliškyje komentavo, kad tokia situacija yra todėl, kad įmonė neturi pajėgumų ir taip jai yra geriau organizuoti darbą. Toks „Bruneros“ verslo modelis, kai gaminamas maistas Savivaldybės įstaigose, o vežamas privačiai kavinei ir atvirkščiai nepažeidžia nustatyto teisinio reglamentavimo. Kur dingo ankstesnė įmonė, maitinusi Radviliškio ligoninės pacientus, VMVT specialistai teigė nesidomintys. Jie tik patvirtino pačios įmonės darbuotojų žodžius, kad ligoniams ir ligoninės lankytojams yra gaminamas skirtingas maistas. Kur jis geresnis ir skanesnis, kiekvieno žmogaus skonio reikalas, tačiau nuolatiniai skundai dėl maisto kokybės ir kitų aspektų ateina ne tik iš ligoninės, bet ir iš mokyklų valgyklų.

Radviliškio rajono savivaldybės Kontrolės komiteto kai kurie nariai taip pat stebėjosi tokia sudėtinga ir pakankamai painia situacija. Tiesa, stengėsi kuo atsargiau komentuoti ir teigė norintys pirmiau pamatyti dokumentus. Ar Vaižganto progimnazijos patalpose įdarbinta atskira virėja, kuriai tiekiami atskiri produktai, o vėliau maistas išvežamas į privačią kavinę, tikrai atitinka skaidrumą ir viešumą, ar tikrai produktai nesusipainioja tarpusavyje? Ar „Bruneros“, kuri įsipareigojo gaminti maistą Lizdeikos gimnazijos valgykloje, elgiasi teisingai maisto porcijas atsiveždama iš kito miesto gale esančios švietimo įstaigos valgyklos? Kodėl sudarytos vienam verslo subjektui „šiltnamio“ sąlygos ir „Bruneros“ pradėjo kone dominuoti Radviliškio rajone, klausimai, kuriuos turėtų kelti ne tik Kontrolės komitetas ar Antikorupcijos komisija, bet ir visa Taryba!

Kol kas „Bruneros“ atstovai situacijos nekomentavo.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments