Vairuotojai sukilo dėl įspėjamųjų ženklų prieš trikojus

0
1402
Šiuo metu šią peticiją jau pasirašė 6241 žmogus, iš Šiaulių regiono - vos daugiau kaip 300. Ją vis dar galima pasirašyti čia. (policijos nuotr.)

 

Internetiniame portale peticijos.lt sukurta peticija „Įspėjamieji ženklai prieš trikojus“, kurioje žmonės prašo, jog nauja greičio kontrolės priemonė būtų paženklinta.

„Policija pataria kaip nebūti nuskausmintiems“

„Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius, apie kuriuos nėra jokių įspėjamųjų ženklų, visoje Europos Sąjungoje apie tokius „radarus“ įspėja ženklai. Taigi iškyla toks klausimas: jei jau esame Europos Sąjungoje, ar neturėtų ir įstatymai būti vienodi?“, – klausia peticijos autoriai. Šiuo metu šią peticiją jau pasirašė 6241 žmogus, iš Šiaulių regiono – vos daugiau kaip 300. Ją vis dar galima pasirašyti čia.

Policija naudoja kilnojamus greičio matuoklius, kurie nėra įrenginėjami atitinkamame kelio ruože, jie yra tiesiog pastatomi ir kilnojami iš vienos vietos į kitą. Policijos „Facebook“ paskyroje pareigūnai vairuotojams davė patarimą kaip išvengti nemalonių susidūrimų su naujais greičio matuokliais. Pasak policijos, kelių eismo taisyklėse nurodyta, jog kelio ruožas, kuriame įrengti nustatyto greičio režimo pažeidimus fiksuojantys automatiniai prietaisai, žymimi kelio ženklu „Automatinė greičio kontrolė“.

Alternatyva yra

Dėl griežtos kontrolės susirūpinę vairuotojai ėmė ieškoti alternatyvų, kaip apie šiuos, sunkiai kelyje pastebimus įrenginius, sužinoti kaip įmanoma anksčiau. Vienas iš sprendimų – radarų detektoriai. Jų naudojimas laikomas teisėtu. Visgi ypač smarkiai greitį viršijantiems toks pirkinys nieko vertas – radarų detektorius „trikojį“ užfiksuoja iki jo likus 150-170 metrų.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments