Vaiko pinigų pasiturinčios šeimos negaus?

2
5501
Socialdarbiečių atstovė Seime Rimantė Šalaševičiūtė jau viešai išsakė abejones, ar pakaks biudžete pinigų padidinti vaikų išmokas visiems.

Vyriausybė žada kitąmet universalią išmoką padidinti 10-čia eurų, kad ji siektų 60 eurų. O daugiavaikėms, nepasiturinčioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms išmoka augtų ir dar daugiau – net 30-čia eurų, ir siektų po 100 eurų per mėnesį už kiekvieną vaiką. Visgi gali taip nutikti, kad didesni pinigai nepasieks labiau pasiturinčių šeimų.

Ekonomistė: pinigai tik tiems – kuriems reikia

Valdantieji socialdarbiečiai jau purkštauja, kad vyriausybė neįsiklauso į jų raginimus 20, o ne 10 eurų padidinti universalią išmoką. Socialdarbiečių atstovė Seime Rimantė Šalaševičiūtė jau viešai išsakė abejones, ar pakaks biudžete pinigų padidinti vaikų išmokas visiems. Jau yra svarstoma, ar nevertėtų išmokas nustoti mokėti pasiturinčių šeimų vaikams.

R. Šalačevičiūtei viešai antrina ir ekonomistė Indrė Genytė-Pikčienė. Jos nuomone, Lietuva nėra tokia pasiturinti šalis, kuri galėtų finansuoti visas be išlygų šeimas, turinčias vaikus. Esą vaiko pinigai turėtų būti skiriami tiems, kam iš tikrųjų reikia.

Papiktino tėvus

„Pinigų trūksta. Todėl, manau, dar galėtų kažkiek būti ir tolimesnis derybų objektas vaiko pinigai. Žinant, kaip tėvai panaudoja vaiko pinigus, buvau tos nuomonės, kad reikia diferencijuoti ir atsižvelgti į šeimos materialinę padėtį“, – pasakoja R. Šalaševičiūtė.

Išgirdę svarstymus vaiko pinigus mokėti ne visiems, tėvai pasijuto priblokšti. “Įsipareigojimai išorei, tarkim, neliečiami. O vidiniai įsipareigojimai augančiai Lietuvos ateičiai yra koreguojami į valias”, – retoriškai klausia besipiktinantys tėvai.

Įdomu tai, kad dar vasarą derybininkų grupė su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškųjų šeimų sąjungos derybininkų grupė atstove priešakyje Rita Tamašunienė pasisakė, kad bus siekiama vaiko pinigus didinti iki 120 eurų.

2
Palikti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Lietuva nusivažiavopasipiktinus Recent comment authors
newest oldest most voted
pasipiktinus
Guest
pasipiktinus

tai PNPD tada tegul grazina, o veltedziai eina dirbti

Lietuva nusivažiavo
Guest
Lietuva nusivažiavo

Valio daugiavaikiams pijokams mokėkit kuo daugiau, galės ant šnapselio išleist. O kur mes žmonės auginam vaikus padoriais tai iš mūsų atimkit arba gaukim daug mažiau nes juk musu vaikams tikriausiai mažiau reikia nei tiems daugiavaikiams. Būkim biedni, bet teisingi daugiausia daugiavaikių šeimų yra gerai pagerentys ir be darbiai. Kada bus Lietuvoje teisybė? NIEKADA. Iš mūsų dirbančių atima ir moka pašalpas pijokams kurie ir vaikų pinigus prapila!