Vaiko teisių apsaugos tarnyba įkalino mamą su 2 vaikais bendrabutyje

0
1828
Andžela su 3 metų dukra prie įėjimo į bendrabutį, skirto saviizoliacijai.

43-ejų metų Andžela K. su trimete dukrele ir šešiolikmečiu sūnumi penktadienio pavakarę buvo uždaryti į saviizoliacijai dėl COVID – 19 skirtą bendrabutį. Tačiau juos ten uždarė ne visuomenės sveikatos centro specialistai ar Radviliškio rajono valdininkai, bet Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba. Uždarė ir paliko visam savaitgaliui. Policija nenori kištis, visuomenės sveikatos biuro specialistai kraipo pečiais, o Radviliškio valdininkai įtikinėja, kad tai ne jų reikalas. Tuo tarpu šeima neturi net puodo išsivirti valgyti.

Keista draugija

Bendrabutis, į kurį nuvežta Andžela su dviem vaikais.

Andžela neslepia, kad per Motinos dieną pasielgė labai netinkamai – dėl jos girtavimo su drauge buvo iškviesta policija. Dar tą patį vakarą ji sulaukė ir vaiko teisių apsauga besirūpinančios tarnybos specialistų vizito. Bet jokių drastiškų veiksmų tada Radviliškio skyrius net nesiėmė, nes nepilnamečiais rūpinosi suaugusi dukra iš Šiaulių. Kodėl vyr. specialistas Algimantas Augulis iš Tarnybos Radviliškio skyriaus ją su šeima nuvežė į bendrabutį, o ne į Krizių centro patalpas, moteris tvirtina net nežinanti ir jai esą niekas neaiškino. Su pačiu specialistu telefonu nepavyko susisiekti. Tarnybos Šiaulių regiono padalinio atstovė Silva Šimkevičienė tikino, kad būtų labai neetiška trukdyti savaitgalį konkrečią bylą nagrinėjantį specialistą.

Raudondvaryje esantis bendrabutis priklauso Radviliškio verslo ir technologijų mokyklai ir yra įtrauktas į patalpų, kurios skirtos asmenų saviizoliacijai, sąrašą. Tiesa, kai moteris buvo nuvežta į bendrabutį, ten tuo metu saviizoliavosi mažiausiai du suaugę vyrai, kurie pastate praleido daugiau kaip 14 dienų. Patekimas į tas patalpas taip pat yra tik pro vienas ir tas pačias centrines duris. Ant jų parašyta, kad pašaliniams įeiti griežtai draudžiama. Tad Andžela ir nesuprato, kodėl ji ir du jos vaikai ten privalo būti.

Domintis uždarytos moters aplinkybėmis, paaiškėjo, kad dalis bendrabučio patalpų taip pat išnuomoti ir Krizių centrui. Nors su Radviliškio parapijos socialinių paslaugų centru, kuriam priklauso Krizių centras, susisiekti nepavyko, tačiau Radviliškio rajono savivaldybės administracijos pavaduotojas Justinas Pranys iš dalies pakomentavo situaciją.

Nemato nieko blogo

Rajono ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatoriaus pareigas einantis valdininkas nematė nieko blogo, kad užsienyje nebuvusi ir su susirgusiais COVID – 19 jokių žinomų kontaktų neturėjusi  Andžela ir jos vaikai buvo uždaryti į bendrabutį. Anot J. Pranio, jei yra sudaryta nuomos sutartis tarp mokyklos ir Tarnybos, tai ne savivaldybės reikalas. Jis padėjo tik su transportu atvežti šeimą į bendrabutį.

Tuo tarpu, kol valdininkai kratosi atsakomybės, šeima turi sukti galvą, kaip išsivirti valgyti. Trijų asmenų šeimai buvo duotos bulvės, aliejus ir dešrelės. Su Andžela susisiekęs Tarnybos budintis vyr. specialistas jai rekomendavo visko, ko trūksta, nusipirkti pačiai. O stokojama nemažai – nėra galimybės pasigaminti karšto maisto, nes nėra puodo, taip pat nėra net peilio bulvėms skusti.

Apie tai, kokiomis sąlygomis tenka bendrabutyje glaustis vienišai motinai su dviem vaikais, buvo naujiena net Radviliškio pagalbos šeimai namų direktorei Vilmai Tikušienei. Įstaigos vadovė teigė nieko nežinanti apie sudarytą sutartį dėl bendrabučio patalpų nuomos Krizių centrui.

Asta Volkovaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia