Valdantieji pešasi dėl V.Smalinsko  

0
2587
Dviejų partijų skyrių vadovų "meilę" apkartina konservatorių noras bet kokia kaina ginti V.Smalinską. Taip pat atsiranda ir nesutarimai dėl lėšų panaudojimo.
Dovanos

Iš senovės Graikijos kilęs posakis, kad tikra meilė gali būti tik tarp vyrų. Bet pastaruoju metu virš koalicijos partnerių pakibo labai tiršti nesantaikos debesys. Dviejų partijų vietinių skyrių nesusikalbėjimai tapo pernelyg akivaizdūs, todėl puse lūpų kalbama apie valdančiosios koalicijos skilimą. Konservatoriai mūru stoja už bendražygį Vaidą Smalinską, kurio beveik 6000 eurų dydžio alga priklausytų nuo Tarybos sprendimo – bet tam nepritaria valstiečiai. Taip pat ligoninės direktoriaus pasiūlymuose dėl naujų plastinės chirurgijos įkainių jie įžvelgia „makles“ vieno žmogaus naudai. O dar pustrečio milijono eurų vertės paplūdimio tinklinio aikštelės projektas kaitina partnerių kraują, nes rajone – daugybė neišspręstų problemų.

Nepadoriai didelė

J.Povilaičiui nepatinka pernelyg didelės sveikatos įstaigų vadovų algos.

Valstietis Jonas Povilaitis, Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komiteto pirmininkas, antrus metus iš eilės deda pastangas, siekdamas nustatyti algų kepurę. Nors politikas neįvardina konkretaus vadovo, tačiau akivaizdu, kad V.Smalinsko atlyginimas užkliūna ne tik šiam ilgamečiui valstiečių politikui. Opozicijoje esantis socialdemokratas Kazimieras Račkauskis išsakė nuomonę, esą merui pavaldžių įstaigų vadovų atlyginimai neturėtų būti didesni nei rajono vadovo. Radviliškio rajono savivaldybės duomenimis, 2021 metų paskutinį ketvirtį mero Vytauto Simelio atlyginimas ant popieriaus buvo 4 212 eurai.

Nepajudino nė piršto

Klausimas dėl V.Smalinsko algos dydžio kilo ir pernai, tačiau Savivaldybės administracijai vadovaujanti konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaldiniai nieko nepadarė, kad situacija pasikeistų. Posėdžio metu ji teisinosi, kad niekas pernai konkrečių nurodymų nedavė. Administracijos direktorė su juristu Arnoldu Matuzevičiumi visaip gynė V.Smalinsko interesus, esą numačius kartelę būtų pažeistas jo teisėtų lūkesčių principas.

A.Matuzevičiaus komentarai dėl darbo teisės taikymo ypatingai palankūs ir V.Smalinskui, Radviliškio ligoninės direktoriui.

Mokamos grožio paslaugos

V.Smalinskas patvirtino, kad G.Karalevičius įdarbintas Radviliškio ligoninėje. Labiausiai tikėtina, kad būtent šis chirurgas ir atliks mokamas plastinės chirurgijos operacijas.

Taip pat valdančiųjų nuomonės išsiskiria ir dėl naujų plastinės chirurgijos paslaugų. V.Smalinskas įdarbino „krūtų“ padidinimo gydytoją Gintarą Karalevičių iš Šiaulių. Medikas figūruoja viename ikiteisminiame tyrime, kuriame aiškinamasi, kaip iš jo paciento buvo paimti keli šimtai eurų už „konsultacijas“. Ne paslaptis, kad chirurgas ieškojo vietos operacijoms, kai privati įstaiga jį atleido už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą. Ilgai gydytojas be darbo neliko, nes jam „pagalbos“ ranką ištiesė V.Smalinskas. Per komitetų posėdžius valstietis vicemeras Vytautas Krikščiūnas sėjo abejones dėl tikrųjų įkainių dydžio. Anot mero pavaduotojo, ligoniai iš tikrųjų mokės gerokai daugiau nei Taryba patvirtins. Esą, pacientai turės susimokėti ne tik už operacijas, bet ir konsultacijas, pooperacinį gydymą ir taip toliau.

Paplūdimio tinklinis

Šalia V.Kudirkos progimnazijos planuojama statyti paplūdimio tinklinio areną, kurios kaštams nepritaria valdančiosios koalicijos partneriai valstiečiai.

Dar viena mūšio vieta tapo paplūdimio tinklinio aikštelės statybos. Valstiečiams nepatinka konservatorės J.Margaitienės vadovaujamos administracijos stumiamas projektas. Jis stalčiuose pragulėjo bent keletą metų ir nebuvo įgyvendinamas, kol meru buvo Antanas Čepononis. Dabar apie pustrečio milijono eurų kainuojantį projektą konservatoriai iškėlė į paviršių. Bet jų partneriams valstiečiams netinka neaiškiai suformuluoti Savivaldybės įsipareigojimai. Jei prisidėjimas būtų ne mažiau kaip 40 procentų, iš rajono biudžeto reikėtų mažiausiai milijono. Anot jų atstovo, rajone yra daug spręstinų problemų, tad su milijonu eurų galima būtų ir vandenį žmonėms įvesti, ir kelius patvarkyti, ir darbuotojams atlyginimus pakelti.

Komentarai

Seimo narys A.Čepononis nors neturi realios valdžios rajone, savo reikalus tvarko per “patikėtinę” J.Margaitienę, kuria nepatenkinti yra ir valstiečiai.

Su konservatorių vedliu A. Čepononiu nepavyko susisiekti. Reikia pažymėti, kad per 2019 metų savivaldos rinkimus V. Smalinsko žmona Vilma paaukojo 2 000 eurų kandidato į merus Antano Čepononio kampanijai paremti. Be to, eidamas savivaldybės vadovo pareigas ir kuriam tiesiogiai atsakingas buvo Radviliškio ligoninės direktorius, A.Čepononis nepareikalavo išieškoti iš V.Smalinsko lėšų už neteisėtai eitas pareigas – iš vadovo kėdės jį atleido teismas.

A.Gaidžiūnas, perrinktas LŽVS Radviliškio skyriaus pirmininku, bet neinantis oficialių pareigų kaip politikas kol kas nuo komentarų dėl koalicijos susilaiko.

Tuo tarpu Aurimas Gaidžiūnas, dabartinis valstiečių skyriaus pirmininkas, nuo platesnių komentarų dėl koalicijos likimo susilaikė.

J.Baublys taip pat girdėjo kalbas apie nesutarimus koalicijoje.

Jurgis Baublys, darbietis, sakė „teko girdėti kalbas apie valstiečių ir konservatorių skilimą. Jos ėjo iš visuomenės ir vieno partijos. Kiek tai tikra? Viena vertus, tai labiau nuogirdos, bet kita vertus, taryboje priimant sprendimus pastaruoju metu vis dažniau jų (konservatorių ir valstiečių – aut.past.) pozicija išsiskiria. Tai kelia tam tikrų minčių.“

S.Luščikas neabejoja, kad subyrėjus koalicijai, susidarytų kita.

Socialdemokratas Saulius Luščikas, Investicijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas, taip pat pastebėjo nesutarimus: „Taryboje matosi, kad dažnai net patys valstiečiai balsuoja priešingai. Kad koalicija nebesutaria, aišku, tačiau ar konservatoriai norės rizikuoti likus metams iki savivaldos rinkimų? Nemanau, kad jie tokioje desperacijoje, nors politika toks dalykas – nieko pastovaus.“

Ankstesnis straipsnisRadviliškio miesto Saulėtekio gatvėje rastas negyvas 41 metų vyras
Kitas straipsnisSeniūnai apie tai, ko tikisi iš naujų metų

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia