Vicemeras V.Krikščiūnas: greito reagavimo gaisrininkų komandos gali išgelbėti ne vieną kaimo žmogų

0
759
Savivaldybės susitikime su ugniagesiais, mero pavaduotojas V.Krikščiūnas pateikė idėją dėl mobilių komandų departamento padaliniuose sukūrimo. Savivaldybės nuotrauka.

Vicemeras Vytautas Krikščiūnas įsitikinęs, kad gaisrai kaimo vietovėse pasiglemžia
pernelyg daug žmonių gyvybių, tad būtina imtis realių veiksmų. Praėjusią savaitę
Savivaldybėje įvyko svarbus susitikimas su Priešgaisrinės ir gelbėjimo departamento vadovais, kurio metu mero pavaduotojas gaisrininkams pasiūlė idėją – sukurti mobilesnes reagavimo komandas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikas pažymėjo, kad pernai gaisruose žuvo 95 žmonės, iš jų 74 – kaimiškose vietovėse. Idėjos autorius mano, kad mobilios grupės su būtina įranga būtinos tam, kad būtų galima kaip įmanoma operatyviau nuvykti į gaisrą atokiose kaimiškose vietovėse, greičiau suvaldyti gaisrus, laukiant atvykstančių pagrindinių ugniagesių pajėgų. Pasak mero pavaduotojo, turimi gaisriniai automobiliai ZIL 131 ar GAZ 66 yra tikri antikvarai, o siekiant apsaugoti žmogų, reikia reaguoti gerokai greičiau.

„Suprantu, kad departamento vadovybė, darydama reformas nori atsižvelgti į gaisrininkų pageidavimus, tačiau svarbiausiai turi būti žmogus, o kaimo gyventojai gaisruose sudega gerokai dažniau, nei miestų gyventojai. Todėl būtina imtis veiksmų. Manau, kad mobilios grupės sukūrimas galėtų būti tam tikras šios problemos sprendimas. Juk elektros kompanijos turi tokias brigadas, kurios aprūpintos didesnio pravažumo lengvaisiais visureigiais, o ne didžiuliais sunkvežimiais, kurie juda vėžlio greičiu. Kai kada jie atvyksta į į gaisravietę, kai namas būna supleškėjęs iki pamatų. Tragiškiausia, kai lieka neišgelbėtos gyvybės“, – pastebi mėnesį vicemeru būnantis V.Krikščiūnas.

 

Lyderiauja gaisrų skaičiumi

Šalyje per pastaruosius ketverius metus kilo 41,6 tūkst. gaisrų, juose žuvo 354 asmenys, sunaikinta ir sugadinta daugiau nei 200 tūkst. kv. m gyvenamojo ir negyvenamojo ploto.
Lietuva pagal 100 tūkst. gyventojų tenkantį žuvusių žmonių skaičių užima 3 vietą tarp 46 pasaulio valstybių.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia