Vietos “oligarcho” gyvenimą Anglijoje apmoka raseiniškiai iš biudžeto

3
7082
Redaktorius (kairėje) spaudžia merą A.Bautronį, tad šis iš baimės laisvai atiduoda mokesčių mokėtojų lėšas.

Niekam ne paslaptis, kad „Alio,Raseinių“ savaitraščio redaktorius Paulius Sendrauskas pastaruosius kelis metus su šeima gyvena Anglijoje. Panašu, kad iš užsienio diriguodamas vietos žurnalistų „chorui“ jis sugebėjo taip įbauginti vietos politikus, kad šie ketvirtosios valdžios atstovo palankumą perkasi negailėdami iš biudžeto įspūdingų sumų, viršijančias šimtus tūkstančių eurų. Todėl nereiktų pernelyg stebėtis, kad P.Sendrauskas gaudamas ne daug didesnį nei minimali algą gali važinėti naujutėlaičiu BMW automobiliu. Jo kaina, ekspertų nuomone, gali siekti net 40 tūkst. eurų, tuo tarpu jo šeimos įmonės kolektyvas, įskaitant ir jį patį, uždirba tik grašius. Sodros duomenimis, per 2022 metų lapkričio mėnesį penki įmonėje oficialiai įdarbinti žmonės vidutiniškai gauna 732,49 euro per mėnesį. O minimali mėnesio alga 2022 metais buvo 730 eurų ant popieriaus. Įdomu, kokius aitvarus pasikinkė P.Sendrauskas? O gal jo sėkmės priežastis kur kas banalesnė, nes  išnaudoja gražią moterį ir jos privalumus?

NESANT KONKURENTAMS, POLITIKUS MELŽTI TAPO YPAČ LENGVA
Skamba pernelyg keistai, kad būtų tiesa, bet universiteto taip ir pabaigti nesugebėjęs P.Sendrauskas Raseinių krašte, ko gero, tapo pačiu įtakingiausiu žmogumi. Jo įtaka yra didesnė už mero Andriaus Bautronio ar jo pavaduotojo Kęstučio Užemecko. Taip pat plunksnos virtuozui negali prilygti ir Savivaldybės administracijos vadovai Edmundas Jonyla ir Irma Juknevičienė.
Redakcijos duomenimis, savivaldybės vairą tvirtai turintis laikyti A.Bautronis kone kiekvienu klausimu tariasi su redakcijos kolektyvo žmonėmis ar tiesiogiai su pačiu redaktoriumi. Tokia situacija susiklostė, nes P.Sendrauskui nebeliko konkurentų. Savivaldybės reikalų viešinimas tikrąja žodžio prasme išsigimė į tam tikrų politikų piarinimąsi biudžeto sąskaita. Suprantama, kad dabartinis meras nori būti perrrinktas ir darys bet ką, kad ir kitą kadenciją sėdėtų gerai apmokamoje kėdėje. Kadangi rinkėjams negali pateikti atliktų darbų sąrašo, tai bet koks A.Bautronio mostas pristatomas kaip išskirtinė sėkmė rajono žmonėms.
Todėl jis stengiasi užsitikrinti gausų skaitytojų ratą turinčio leidinio palankumą. O nuo kadencijos pradžios pinigų kranelis atsisuko vis plačiau ir daugiau taip pasiekdamas mastą, apie kurį pasvajoti nedrįso net susikompromitavęs Remigijus Ačas. Šis per metus žiniasklaidai iš biudžeto patrupindavo po keliolika tūkstančių eurų ir tada P.Sendrauskas pasisamdęs žurnalistus kaukė ant viso rajono nežmonišku balsu, kad taškomos milžiniškos lėšos. Šiuo metu jis tapo toks tylus, nors politikai iš biudžeto viešinimui skirtingais skaičiavimais negaili virš 130 tūkstančių eurų per metus! Gal todėl, kad dabartinė valdžia visą šią įspūdingą sumą atiduoda Rasos Sendrauskienės įmonės leidžiamam savaitraščiui, kuriam ir vadovauja pats P.Sendrauskas?

AR FORMUOJASI MEILĖS TRIKAMPIS, KURIAME PRIIMAMI RAJONO SPRENDIMAI?

Koliažas nebūtinai atspindi tikruosius šios trijulės santykius, nors neatmestina, kad redaktorius P.Sendrauskas naudojasi savo darbuotojos turimais privalumais ir sugebėjimais paspausti merą.

Redakcijai turi duomenų, kad susidomėjimą gražia netekėjusia moterimi iš „Alio,Raseinių“ komandos rodo ne tik meras A.Bautronis. Pastaruoju metu aplink ją sparną rėžti pradėjo ir žurnalistės neformalus vadovas P.Sendrauskas. Liudininkai ne kartą matė, kaip vedęs redaktorius prabangiu BMW automobiliu pradėjo neįprastai dažnai vežioti savo darbuotoją. Santykiai, anot mačiusiųjų, nebėra tik kolegiški, nors pirmas įspūdis gali būti ir klaidingas.

Bet tai ne viskas. Šią porelę laikas nuo laiko papildo ir A.Bautronis, tačiau mero oficialioje darbotvarkėje niekada nėra nurodomi tokie susitikimai. Ar savivaldybės vadovas gali turėti privatų gyvenimą, niekas neabejoja. Bet kodėl šiai trijulei reikia vengti pašalinių akių, tampa labai įdomu. Gal todėl, kad ten vyksta aptarimai, ką pulti, o ko neliesti. Juk A.Bautronis taip paniškai bijo varžovų ar stiprių konkurentų, kad juos su pagalba neabejotinai norėtų pasistengti kaip sumenkinti ar net visai nukenksminti. Todėl į pagalbą kviečiamas desantas net už jūrų marių. Pasirodo, kad P.Sendrauskas į Raseinius parlėkė, nes panašu, kad nuotoliniu būdu duodami nurodymai nebėra tokie įtaigūs. Be to, baimė, kad gali būti pasiklausoma telefono, nėra tokia jau iš piršto laužta. Kai kurie teisės ekspertai tokį mero ir redaktoriaus duetą įvardintų kaip galimą poveikio darymą, kuris net peržengia baudžiamosios teisės ribas.

VENGIA ATSAKYTI
P.Sendrauskas ypatingai mėgsta kitiems užduoti nemalonius klausimus. Suprantama, kad pats tą vengia daryti ir tokias užduotis pateikia  Kuo labiau nemėgsta pašnekovo, tuo užduodami klausimai yra nemalonesni ir užgaulesni. Tačiau gavęs pats klausimus, jis nedrįsta į juos atsakyti. Paradoksalu – pats dažnai reikalauja viešumo iš viešų asmenų, bet būdamas viešu asmeniu net nesugeba atsakyti.  Jam, kaip ir redakcijai, buvo išsiųsti ir šie klausimai, bet atsakymų puikiai kompiuteriu sugebantis naudotis jaunas vyras taip ir nesugebėjo pateikti:

 

Prabangus BMW automobilis šalia „Alio,Raseinių“ redakcijos – ekspertai sako, kad jo kaina gali siekti ir 40 tūkst. eurų, nors vidutinis penkių darbuotojų kolektyvo atlyginimas vos viršija minimalią algą.
 • Ar tiesa, kad BMW automobilis, kurio valstybiniai numeriai yra D.Britanijos, kainavo apie 40 tūkstančių eurų? Jei ne, tai kiek?
 • Ar tiesa, kad susitikinėjate privačiai su meru Andriumi Bautroniu ir aptariate viešinimui skirtų lėšų įsisavinimą? Kiek dažnai tai darote? Kodėl su meru nesusitinkate nustatytų gyventojų priėmimo laiku? Kaip manote, kodėl meras neviešina susitikimų su Jumis?
 • Ar tiesa, kad minėtuose pokalbiuose dalyvauja ir kiti “Alio, Raseinių” savaitraščio darbuotojai? Kodėl šie pokalbiai slepiami nuo visuomenės?
 • Ar nemanote, kad būdamas Savivaldybės lėšų, skirtų viešinimui, tiesioginis naudotojas darote spaudimą Savivaldybės vadovui ir tokie veiksmai teisėsaugos gali būti laikomi nusikalstama veika? Ar toks Jūsų veikimas neprimena “ačinių” grupuotės modelio, prieš kurį anksčiau labai kovojote?
 • Ar Jūsų palankumą meras A.Bautronis gavo tik todėl, kad su valdančiosios daugumos pritarimu skyrė du kartus po 65 tūkstančius eurų, kuriuos Jūs galėjote išleisti prabangaus automobilio pirkimui?
 • Ar tiesa, kad Jus skiriatės su sutuoktine? Ar tiesa, kad stengiatės nusiraminimą rasti su kolege iš redakcijos?
 • Ar tiesa, kad tai ta pati moteris, prie kurios, anot liudininkų, redakcijoje lindo meras Andrius Bautronis? Jei tai tiesa, ar nemanote, kad tarp jūsų trijų susiformavo meilės trikampis, kurio vienas dalyvių priima sprendimą skirti Jūsų savaitraščiui pinigų, o kitas juo naudoja asmeniniams tikslams?
 • Ar tiesa, kad nepaisant kelis kartus padidėjusio finansavimo iš Savivaldybės biudžeto pagal viešinimo, Jūsų vadovaujamos redakcijos darbuotojai ir toliau gauna minimalius atlyginimus? Jei ne, tai kokiu būdu sumokate jiems didesnį atlyginimą, nes viešai prieinami Sodros duomenys rodo bendrą darbuotojams sumokamą darbo vidurkį, kuris tik dviem su puse euro didesnį už minimalų?
 • Ar tiesa, kad iš Raseinių rajono savivaldybės biudžeto gaunamomis lėšomis finansuodavote kelionės po pasaulio šalis? Jei ne, iš kur Jūs gaudavote pajamas?
 • Ar tiesa, kad esate vienas didžiausių bailių, kuris vengia atsakyti į žurnalistų klausimus, nors pats naudojosi žurnalistais pulti nepalankius jam asmenis?
 • Ar tiesa, kad jau esate pamiršęs, jog žiniasklaidos funkcija yra objektyvus visuomenės informavimas, o ne susikompromitavusių politikų “melžimas”?

3 KOMENTARAI

 1. Nuo kada sitie bmw 40tukst eur kainuoja? Europiniai modeliai iki 20tukst parsidavineja o cia su vairu bardacioke,geriausiu atveju 15tukst. jei nesigaudot kainuose nerasykit isvis nieko spilos aukos 😊

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia