VTEK: politikas G.Lipnevičius šiurkščiai pažeidė įstatymą

0
2829
Gindamas savo alubarį, politikas užsidirbo baudą. Ar teisme ginčys šį VTEK sprendimą, negalėjome sužinoti, nes politikas komentarui pasiekiamas nebuvo.
Dovanos

Šią savaitę į posėdį susirinkusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius šiurkščiai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą. Apie priimtą sprendimą VTEK informavo viešai savo interneto svetainėje. Anot etikos sargų, verslininkas Radviliškyje valdantis alaus barą, dalyvavo tarybos balsavimuose dėl alkoholio prekybos ribojimo, pasisakė ir agitavo prieš apribojimus. Tokiu būdu tarybos narys G.Lipnevičius siekė asmeninės naudos savo verslui. Už įstatymo nesilaikymą politikui gali dar kartą tekti praverti piniginę – už tokio pobūdžio pažeidimus gali būti skiriama bauda nuo 600 iki 1600 eurų.

Pagal surinktą informaciją G. Lipnevičius Radviliškio savivaldybės tarybos Investicijų ir kaimo reikalų komiteto 2024 m. vasario 28 d. posėdyje nepareiškė nusišalinimo ir aktyviai dalyvavo svarstant ir priimant sprendimo projektą dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo. Kovo 7 d. tarybos posėdyje G. Lipnevičius taip pat nenusišalino ir aktyvai dalyvavo svarstant bei balsuojant dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo. Iš pradžių jis balsavo už tai, kad klausimas būtų išimtas iš posėdžio darbotvarkės, o svarstant klausimą – pasisakė ir agitavo prieš prekybos alkoholiniais gėrimais laiko ribojimą. Aktyviai dalyvaudamas, tarybos narys pateko į interesų konflikto situaciją ir realizavo savo privatų interesą.

VTEK vertinimu, G. Lipnevičius, būdamas pelno siekiančios bendrovės vadovu, kaip verslininkas buvo asmeniškai, turtine prasme, itin nesuinteresuotas tarybos sprendimu, nustatančiu ribojimus prekybai alkoholiu. Todėl šis klausimas jam, kaip tarnybines pareigas vykdančiam valstybės politikui, sukėlė tiesioginę bei akivaizdžią viešųjų ir privačių interesų priešpriešą. Vengdamas interesų konflikto G. Lipnevičius privalėjo pareikšti nusišalinimą ir nedalyvauti jokiose svarstymo bei sprendimo dėl mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo priėmimo procedūrose. Tačiau tokios pareigos savo aktyviais ir aiškiai išreikštais veiksmais pareikšti apie nusišalinimą G. Lipnevičius neatliko.

Komisija taip pat nusprendė pradėti dėl G. Lipnevičiaus administracinio nusižengimo teiseną ir įgalioti Komisijos Tyrimų skyriaus vyresnįjį patarėją surašyti administracinio nusižengimo protokolą.

G.Lipnevičius nėra pasiekiamas telefonu, kad pakomentuotų šią situaciją. Kaip tik bus gautas komentaras, jį paviešinsime.

 

Publikacija parengta viešai išplatinto VTEK posėdžio medžiaga

Ankstesnis straipsnisProjektas „Būk aktyvus bendruomenės narys“ – sporto ir bendruomenės vienybė
Kitas straipsnis“Radviliškio krašto” redaktorė G.Vileikienė pateko į eismo įvykį – partrenktas vaikas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia