Žmonės prašo gelbėti jų gyvybes: būrėsi prie perėjos žudikės į akciją

3
5672
Šįsyk žmonės vlliasi, kad jų vienybė pagaliau išjudins nerangius valdininkus. J. Žalio foto

Šįvakar Kuršėnuose į Ventos ir Sodų gatvėse sankryžą nešini žvakutėmis, žibintuvėliais, prožektoriais rinkosi kuršėniškiai. Taikia akcija prašyta imtis veiksmų dėl mirtį sėjančios perėjos. Atvirais veiksmais budinti valdžiažmogių sąžinę paskatino šią savaitę čia žuvęs dar vienas žmogus.

Aukščiausių rajono vadovų nebuvo matyti

“Gelbėkite žmonių gyvybes. Bet kurią dieną dar viena auka čia gali tapti ir Jūsų vaikas, motina, žmona ar vyras”, – atvirai piktinosi vienas iš akcijos dalyvių, rankoje spausdamas mažamečio sūnaus ranką. Šeimų su vaikais čia buvo ypač gausu. Akcijos iniciatoriai – Kuršėnų seniūnaičiai.

Gausiai susirinkę žmonės čia buvusiems keliems Šiaulių rajono Tarybos nariems išsakė savo nerimą dėl pastaruosius metus čia nevaldomai žūstančių žmonių gyvybių. Tiesa, nei Kuršėnų seniūno V. Gedmonto, nei rajono mero Antano Bezaro, kuris pats asmeniškai į akciją kvietė šio portalo žurnalistą, nebuvo matyti.

Tai ne pirmas toks žmonių sujudimas dėl šios perėjos. Praėjusiais metais gyventojai patys kreipėsi į Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­ją ir Ke­lių di­rek­ci­ją, (ši, ma­gist­ra­li­nio ke­lio A11 Šiauliai–Palanga 26,032 ki­lo­met­re esan­ti Ven­tos gat­vė, yra Direkcijos nuosavybė). Buvo surinkti net 1867 pa­ra­šai. Nepaisant šių pastangų, Direkcija su žmonėmis ir Šiaulių rajono savivaldybe atsimušinėjo raštais ir dalijo tuščius pažadus. Šįsyk žmonės vlliasi, kad jų vienybė pagaliau išjudins nerangius valdininkus. Siekdami užtikrinti Kuršėnų miesto gyventojų saugumą Lietuvos automobilių kelių direkcijos valdomose gatvėse, reikalaujama:

  1. Įrengti apšvietimą visose aukščiau išvardintose pėsčiųjų perėjose;
  2. Įrengti šviesoforą pėstiesiems Ventos gatvėje, prie sankryžos su Sodo g.;
  3. Įrengti šviesoforą Vytauto – V. Kudirkos gatvių sankryžoje;
Atviras prašymas gelbėti gyvybes sąžinės nesuvirpino
Šią savaitę po jauno ugniagesio automobilio ratais čia žuvo dar vienas žmogus.

Pastarosios avarijos galbūt nė nebūtų buvę, jei rugsėjo pradžioje būtų sureaguota į J. Novogreckio siūlymą imtis veiksmų dėl minėtos perėjos. Jis siekė, kad būtų skubiai parengtas Tarybos sprendimo projektas, prašė nelaukti dar vienos nelaimės. Tarybos narys mėgino atkreipti visų Tarybos narių dėmesį dar rugsėjo pradžioje vykusio Tarybos posėdžio metu. Deja bergždžiai.

Iki mirtimi pasibaigusios avarijos šioje sankryžoje buvo likusi savaitė, kai Šiaulių rajono savivaldybės vadovas į J. Novogreckio prašymą atsimušė formaliai skambančiu atsakymu.

“Savivaldybės administracija teisės aktų projektus rengia vadovaudamasi galiojančiais teisėkūros principais (tikslingumo, proporcingumo, atvirumo ir skaidrumo, efektyvumo, aiškumo, sistemiškumo ir t. t.). Tarybos sprendimo projektai pradedami rengti, kai surinkti visi sprendimo projektą pagrindžiantys dokumentai ir yra teisinis pagrindas. Dėl Sodo ir Ventos gatvių sankryžos derinome informaciją su Kelių direkcija. Mus informavo, kad jau vyksta perėjos techninio projekto rengimas. Jį parengus bus organizuojamas rangos darbų konkursas. Visi šie darbai finansuojami kelio savininko (Kelių direkcijos) lėšomis. Procedūros jau vyksta ir savivaldybės finansinės lėšos viešųjų pirkimų eigos negali paspartinti, todėl rengti tarybos sprendimo projektą netikslinga. Pokalbiai ir svarstymai dėl Ginkūnų sankryžos prasidėjo gerokai anksčiau nei į gyvenvietę atvyko kandidatai į Seimą. Sprendimai yra priimami atsižvelgiant į bendruomenės (o ne atskirų politikų) pasiūlymus irnuomonę”, – spalio 11-ąją Tarybos nariui atrašė G. Karklelis.

Žmonės neturi žūti dėl nesusikalbėjimo

J. Novogreckis mano, kad dėl nesprendžiamos situacijos kalčiausias Savivaldybės vadovų abejingumas, nesupratingumas ir negebėjimas girdėti kitų nuomonės (ne tik savivaldybės tarybos narių, bet ir žmonių).

“Tai, kad nei Šiaulių rajono savivaldybės vadovai, nei Kuršėnų miesto vadovai nesimatė minėtoje socialinėje akcijoje, parodo jų požiūrį – kalbėkite ką norite, o mes geriau žinome ką ir kaip bei kada daryti… Kas trukdo ryškiomis ir tamsioje šviečiančiomis spalvomis (atspalviais) nudažyti perėjas ir pačius perėjų ženklus (arba juos pakeisti)!? Gi būtų matoma iš puskilometrio… Kodėl nesusikalba su “Regiono keliais”? Aišku, kad dabar rodys kokius ir kada raštus gal rašė”, – stebisi rajono Tarybos narys.

3
Palikti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
cyruvyruJuokdariai.ali baba Recent comment authors
newest oldest most voted
ali baba
Guest
ali baba

tokių perėjų yra tūkstančiai,problėma yra ta,kad pėstieji per jas vaikščioti nori kaip namuose,surinkti visus nepatenkintus ir nuvežti į KET paskaitas,nes jeigu save laikai eismo dalyviu,prašome susipažinti su taisyklėmis

Juokdariai.
Guest
Juokdariai.

Su tokiom liemenem kasryt vaiksciokut ir nebus nelaimiu…

cyruvyru
Guest
cyruvyru

misko zverys jauciasi saugesni jiems yrengtos pozemines pralaidos tai ir zmonems tokias kur ymanoma yrenkit ir patikima ir saugu