Žadėjo ištaškyti dujų balionu, taip ir atsitiko

1
1881
Grasino susprogdinti dujomis namą, bet niekas rimtai į tai nežiūrėjo, kol 60 metų moteris to nepadarė.VPGT nuotrauka.
Grasino susprogdinti dujomis namą, bet niekas rimtai į tai nežiūrėjo, kol 60 metų moteris to nepadarė. VPGT nuotrauka.

Žagarėje gyvenanti Giedrė Morkūnienė (red. – vardas ir pavardė pakeisti) ne kartą grasino dujomis susprogdinti namą. Kad 60 metų moteris gali pasiryžti iš tikrųjų ištesėti duotą žodį, niekas rimtai nevertino – ne visai stabilios psichinės būklės žmogaus grasinimai pasiekdavo pačias įvairiausias institucijas, bet dažniausiai jos numodavo ranka. Ketvirtadienio ankstų rytą nugriaudėjo dujų sprogimas, o Jaunimo gatvėje antru numeriu pažymėtas keliems savininkams priklausantis namas buvo nepataisomai sugriautas. Nėra duomenų, kad moteris tyčia susprogdino dujų balioną, bet ji buvo vienintelė nukentėjusioji sprogimo metu ir buvo išvežta į ligoninę.

Išnešė nesprogusius 5 dujų balionus

Nuo susprogdinto namo iki Žagarės gimnazijos atstumas mažesnis nei 30 metrų. VPGT nuotrauka.
Nuo susprogdinto namo iki Žagarės gimnazijos atstumas mažesnis nei 30 metrų. VPGT nuotrauka.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai informavo, kad po sprogimo iš namo buvo išnešti dar penki dujų balionai. Šiaulius priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas spaudai Gintaras Zonis teigė, kad sprogimo priežastys tikriausiai bus tiriamos policijos pareigūnų, kadangi po sprogimo nekilo gaisras. Ugniagesys – gelbėtojas iš Žagarės, nenorėjęs būti įvardintas, teigė, kad tik laimingo atsitiktinumo dėka nesprogo visi balionai. Vos už 30 metrų nuo susprogdinto namo yra Žagarės gimnazija, o sprogimas įvyko pirmos pamokos metu. Su šios mokyklos mokiniais grasinusioji padegti dujų balioną konfliktavo gerokai anksčiau, net siekė gauti leidimą ginklui įsigyti – norėjo juos iššaudyti.

Meras V.Gailius – blogai, kai sergančiam nepadeda medicinos įstaigos

Meras V.Gailius: gaila, kad ne visada medikai padaro savo darbą
Meras V.Gailius: gaila, kad ne visada medikai padaro savo darbą

Paprašytas pakomentuoti, Joniškio rajono vadovas Vitalijus Gailius neslėpė žinantis tragišką moters istoriją.

“Būdamas Seimo nariu, žinojau, kad negeri dalykai su ja vyksta. Nesu medikas, negaliu teigti, kad ji sirgo kokia tais psichine liga, tačiau gyventojai skųsdavosi masiškai. Rajono policijos komisaras ėmėsi žingsnių ir ji (G.Morkūnienė) buvo išvežta į ligoninę. Deja, medikai ją paleido labai greitai. Galiu tik pasakyti, kad dabartinis psichikos sveikatos priežiūros įstatymas neleidžia tinkamai gydyti tam tikrus psichinius sutrikimus turinčius žmones. Dabar turime tokią tragediją. Galiu pasidžiaugti, kad neįvyko dar didesnė tragedija ir nėra dar daugiau aukų.”

 

Išsižadėjo anksčiau sakytų žodžių

Antrus metus Žagarėje dirbantis seniūnas anksčiau teigė, kad su moterimi buvo problemų, po tragedijos apie tai pamiršo
Antrus metus Žagarėje dirbantis seniūnas anksčiau teigė, kad su moterimi buvo problemų, po tragedijos apie tai pamiršo

Prieš savaitę laiko buvo rašyta, kad namą susprogdinusi G.Morkūnienė pyktį liejo ir ant Joniškio psichikos sveikatos centro darbuotojų (apie tai skaitykite daugiau: Psichiatrė nepasirašė dėl leidimo ginklui – užkirto kelią vaikų žudynėms). Esą jie nepas

irašė medicininės pažymos dėl leidimo ginklui įsigyti. Centro direktorė Vaida Činčienė paaiškino, kad to nedarė, nes moteris iš Žagarės neslėpė norinti iššaudyti vaikus. Kad moteris ne visai adekvati, prieš kurį laiką patvirtino ir Žagarės seniūnas Saulius Kužmarskis. Po tragiško įvykio abu stengėsi nebeprisiminti moters anksčiau išsakytų grasinimų susprogdinti namą. V.Činčienė teigė asmeniškai net nepažįstanti, o valdininkas sakė nepastebėjęs jokių ženklų, kad moteris būtų turėjusi rimtų sveikatos problemų.

 

1
Palikti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
newest oldest most voted
trackback

[…] pabaigoje ketvirtadienioankstų rytą nugriaudėjo dujų sprogimasoder Jaunimo gatvėje antru numeriu pažymėtas keliems savininkams […]