Psichiatrė nepasirašė dėl leidimo ginklui – užkirto kelią vaikų žudynėms

1
4779
Joniškio psichiatrai įbauginti - 59 metų pacientė juos šmeižia ir grasina, nes atsisakė pasirašyti medicininę pažymą dėl leidimo ginklui

Joniškio psichikos sveikatos centro direktorė Vaida Činčienė ir jos kolegės psichiatrės jaučiasi įbaugintos ir persekiojamos. Bijoti yra ko – po to, kai nepritarė, kad 59 metų Žagarės miestelio gyventoja Giedrė Morkūnienė (vardas ir pavardė pakeisti – red. past.) yra psichiškai stabili ir gali turėti ginklą, ji pradėjo siųsti įžeidžiančio ir smurtinio pobūdžio žinutes. Tuo tarpu psichologės siekė apsaugoti visuomenę nuo tragedijos – vaikų ir suaugusiųjų gyvybės pastatytos ant kortos.

Paprašė leidimo

Direktorė V. Činčienė, kuri psichikos sveikatos centre dirba ir psichologe, neslepia, kad istorija prasidėjo prieš 2 metus. Tada atėjusi Joniškio rajono gyventoja paprašė leidimo ginklui. Atsakymas į užduotą klausimą, kam reikalingas ginklas, privertė susimąstyti: “vaikai mėtosi su sniego gniūžtėmis, todėl reikia ginklo savigynai.” Įstaigos vadovė prisimena, kad pasiteiravusi, ar pradės ginklu vaikus šaudyti, išgirdo teigiamą atsakymą. Tada ji nusprendė nepasirašyti medicininės pažymos ir atvejį išnagrinėti atidžiau. Mes tos moters nepažinojome, bet iš karto pasimatė, kad ji kliedi. Kaip galima tokiam žmogui leisti su ginklu gatvėse šlaistyti. O tada ir prasidėjo…”

Pradėtas ikiteisminis tyrimas

Šiaulių apskrities vyriausiame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl šmeižimo pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnį. Policija informuoja, kad nuo spalio 2 dienos iki spalio 4 dienos Joniškio psichikos sveikatos centro vadovė oficialiu įstaigos elektroniniu paštu gavo įžeidžiančio bei smurtinio pobūdžio žinutes. Neapsikentusi nuolatinių įžeidinėjimų ir grasinimų, direktorė V. Činčienė parašė pareiškimą. Pareigūnai jau apklausė įstaigos vadovę, kuri taip pat persiuntė teisėsaugos institucijoms persiuntė G. Morkūnienės smurtinio ir įžeidžiančio pobūdžio žinutes.

Grasino susprogdinti

Tai ne pirmas G. Morkūnienės išpuolis. Prieš kurį laiką ji grasino paleisti dujas iš baliono ir susprogdinti. Priežastis – pyktis dėl vietos policijos pareigūnų. Anksčiau įgaliotiniais dirbę Joniškio policininkai nestabilios psichikos moters nemalonę užsitraukė dėl jų vykdytų pareigų. Nors po policijos reformos įgaliotinių nebeliko, tačiau moters Facebook paskyroje tebesipuikuoja įrašas, koneveikiantis pareigūnus.

Žagarės medicinos punktas “nusipurtė” nestabilios pacientės

Miestelio ambulatorijoje dirbantis šeimos gydytojas Vaidimantas Bajarskas prisimena nemalonų išgyvenimą su buvusia paciente. “Prieš keletą metų ji buvo mano pacientė, bet teismų pagalba pavyko įrodyti, kad nesame kalti. Kokią ji teisę turėjo rėkti, grasinti, šmeižti, kelti sumaištį pas mus? Mes irgi žmonės, jei ji to nesupranta, mes padėti negalime. Aš kaip gydytojas nekomentuosiu jos sveikatos būklės, bet kad jai ne viskas gerai, tai žino visas miestelis.

Seniūnas S. Kužmarskis: “turime tą, ką turime”

Žagarės miestelio seniūnas Saulius Kužmarskis neslėpė, kad moteris nėra visai stabili ir dažnai provokuoja problemas su aplinkiniais. Valdininkas tikino gerai nepažįstantis moters, nes dirba vos porą metų Žagarės seniūnu. Tačiau jam yra žinoma, kad G. Morkūnienė turėjo konfliktų ne tik su šalia esančios mokyklos mokiniais, bet ir su psichiatrais bei pareigūnais. Tiesa, jis pridūrė, kad tai ne vienintelis apylinkių žmogus, turintis rimtų psichinių problemų, tačiau tik ši kelia tiek daug sąmyšio ir reikalaujančio teisėsaugos įsikišimo.

Prašys priverstinio gydymo

Psichikos sveikatos centro vadovė V. Činčienė nori, kad centrui ir jo darbuotojams grasinančią moterį teismas siųstų priverstinai gydyti – grėsmė visuomenei pernelyg didelė: “Pasižiūrėkite, kas darosi JAV, kur šaudo dešimtimis žmonių. Mes nepasirašėme, kad ji gali turėti ginklą, tai mus dabar koneveikia, grasina ir šmeižia. Prieš keletą metų buvo atvejis, kai kita, ne G.Morkūnienė, moteris buvo nusiųsta gydytis. Tada viešo intereso prokurorai dėl neveiksnumo kreipėsi į teismą, kuris patenkino prašymą ir nurodė, kad ji bus priverstinai gydoma. Mes net teikėme ekspertinę išvadą kaip psichologai ir psichiatrai.”

Baudžiamoji atsakomybė

LR Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Kol kas reikia tikėtis, kad teismai ir teisėsauga savo darbą atliks tinkamai ir visuomenėje nenutiks panašios tragedijos, kaip nutinka JAV.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia