Išgyvenimo planas: alubaris – redakcijos patalpose

0
2173
Pastate, kuriame veikia ir Šiaulių naujienų" redakcija - visą parą veikiantis baras. Toks sumanymas gimė UAB "Šiaulių lyra" atstovų galvose. Jis pasirodė patrauklus ir patiems leidėjams.

Dienraščio UAB „Šiaulių naujienos” leidėjus gana pelnytai galima vadinti avantiūrų mėgėjais. Redakcijos vadovai susigundė vienos įmonės pasiūlymu redakcijos patalpose įkurti visą parą veikiantį barą.

Iš „pietinio” – į centrą

Pastate, kuriame veikia dienraščio „Šiaulių naujienos” redakcija, norima įkurdinti ne kokį sulčių ar pieno kokteilių barą. Tai veikiau būtų kažkas panašaus į tą barą, kuris veikė Lyros prekybos centre. Taip galima spręsti iš UAB „Šiaulių lyros“ atstovų pateikto prašymo Šiaulių miesto savivaldybei. Jie prašo pakeisti prekybos vietą pagal turimą licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais iš Lyros g. 13 ir leisti vykdyti mažmeninę prekybą alkoholiniais gėrimais naujame bare miesto centre – Aušros al. 48.  Prašyme įvardijamas ir pageidaujamas planuojamo baro laikas – jis dirbtų visą parą.

Minėtame pastate be UAB „Šiaulių naujienų” redakcijos jau veikia Angelų muziejus, Švietimo centras ir Atžalyno sporto centras.

Vadina visbariu

Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius nemato galimybių leisti naktiniam barui veikti patalpose, kuriose be dienraščio „Šiaulių naujienos” redakcijos, veikia ir biudžetinės įstaigos.

Įmonės atstovų pateiktas prašymas sukėlė viešą Savivaldybės reakciją: Savivaldybės svetainėje publikuotas pranešimas “Visą parą veikiantys barai keičia savo vietas?”, prašymą socialinėje erdvėje, nešykštėdamas kandžių išsireiškimų, komentavo ir Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius.

„Neįtikėtina ciniškumo viršūnė. Garsiojo teisininko įmonė strikes again!

Pateiktas prašymas pakeisti prekybos vietą pagal turimą licenciją verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais visą parą bare.

Ex Lyros centro herojai prašo veiklą toliau leisti vykdyti Aušros al. 48, pastate, kuriame veikia Angelų muziejus, Švietimo centras, Atžalyno sporto centras, taip pat šalia yra Zubovų rūmai, už 70 metrų veikia privatus darželis “Mažylis””, – socialinėje erdvėje savo poziciją dėstė Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius. Paprašytas pakomentuoti savo poziciją jis neslėpė, kad nemato galimybių leisti naktiniam barui veikti patalpose, kuriose be dienraščio “Šiaulių naujienos” redakcijos, veikia ir biudžetinės įstaigos.

“Tikrai nesu prieš verslą. Gerai, kad mieste gyvybė yra palaikoma, bet tai, ko prašo įmonės atstovai vienareikšmiškai vertinu kaip cinizmą”, – teigia Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius. Minėto prašymo turinys jam leidžia manyti, kad tai bus, jo žodžiais tariant “visbaris”, dar kitaip visuomenėje vadinamas “tašku”.

D. Griškevičius neslepia Savivaldybės pozicijos – įmonės atstovų prašymas greičiausiai nebus tenkinamas. Vicemero teigimu, naktinių barų darbo laiko apribojimas turėjo teigiamos įtakos ir nusikalstamumo statistikai – šių barų prieigose gyvenantieji jau kuris laikas gali jaustis gerokai saugesni.

UAB „Šiaulių lyra“ – ne vienintelė, kuri nori pakeisti savo dislokacijos vietą. Pasak Savivaldybės atstovų, pakeisti prekybos vietą (iš Lyros g. 13) taip pat prašo UAB „Masada“, visą parą veikiantį barą ši bendrovė norėtų perkelti į Lyros g. 5a, o UAB „Naujoji vaidra“ planuoja įsikurti Aido g. 12. Aplink šiuos adresus įsikūrusių kultūros, švietimo ar kitų įstaigų atstovai kviečiami informuoti savivaldybę apie tokios naujos kaimynystės galimybes.

Dienraštis taip bandys išgyventi

Dienraščio “Šiaulių naujienų” direktorius Jonas  Dagys neslepia, kad UAB “Lyros” pasiūlymą noriai sutiko dėl prasto finansinės redakcijos situacijos.

“Šiaulių naujienų” žurnalistai – žemiau skurdo ribos?

„Sunku išgyventi, o ypač sunku regioninei žiniasklaidai. Kadangi niekas nenori nei pirkti, nei nuomotis pastato, kuriame yra ir redakcija, laikraščio savininkas ar savininkai nusprendė priimti alubario savininkų pasiūlymą įrengti ten barą. Motyvas – gaus pinigų ir galės išgyventi, nes iš reklamos to nepavyksta padaryti”, – situaciją dėstė J.Dagys. Sprendžiant iš viešai prieinamų Sodros duomenų, kai kurių dienraščio “Šiaulių naujienų” darbuotojų mėnesinis darbo užmokestis nesiekia net minimalaus darbo užmokesčio. Rugpjūtį šios įmonės darbuotojų atlyginimas per mėnesį vidutiniškai tesiekė 428,54 Eur.

UAB „Šiaulių lyros“ atstovų pozicija
– Kaip Jums gimė toks sumanymas?
– Dėl idėjos UAB „Šiaulių lyra“ vystyti komercinę veiklą adresu Aušros al. 48, Šiauliuose – ji buvo paremta rinkos analize, visuomenės narių apklausos pagrindu, komercinės ir geografinės aplinkos analize ir kt. Atkreipiame dėmesį, kad Jūsų klausimas nors ir siejamas tik su turėjimu mažmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais licenciją, tačiau pastebėtina, kad bendrovės numatoma veikla yra orientuota į kur kas platesnius siekius, t.y. siekis sukurti patrauklią laisvo laiko praleidimo erdvę miesto gyventojams ir svečiams, kurioje numatoma įrengti moderni erdvė atvers galimybes lounge tipo kokteilių bare įvairių socialinių grupių nariams atrasti galimybę atitrūkti nuo miesto šurmulio, pokalbiams, asmeniniams susitikimams ir poilsiui skirtoje erdvėje, kurioje bus prekiaujama toli gražu ne tik alkoholiniais gėrimais.’ž

– Savivaldybės atstovai Jūsų barą vadina “visbariu”, “tašku”, o šį Jūsų prašymą – cinizmo viršūne. Kaip Jūs vertinate tokią poziciją?

– Reikia vertinti kiekvieno asmens nuomonę ir poziciją, tačiau ji turi būti pagrįsta ir objektyvi. Šiuo atveju, Jūsų įvardinta Savivaldybės pozicija, mūsų nuomone, yra nepagrįsta, neobjektyvi, neetiška ir išankstinė, juolab, kai žodžiai „visbaris“ ir „taškas“ su planuojama mūsų lounge tipo baro koncepcija nematome kaip galėtų sietis.

– Savivaldybės atstovų žiniomis, Savivaldybės Tarybai apribojus naktinių barų veiklą mieste, jų prieigose gerokai sumažėjo nusikalstamumas. Ar sutinkate, kad pernakt veikiantys barai turi tiesioginės įtakos viešosios tvarkos pažeidimams ir nusikaltimams?

– Neturime duomenų apie Jūsų įvardijamą nusikalstamumo mažėjimą, todėl negalime komentuoti, taip pat Jūsų pastaba labai nekonkreti ir kiekvieną teritoriją reikėtų vertini individualiai. Dėl vertinimo ar pernakt veikiantys barai turi tiesioginės įtakos viešosios tvarkos pažeidimams ir nusikaltimams – mūsų nuomone, kad tai tiesioginės įtakos neturi, o tai lemia kiti veiksniai. Kita vertus, kiekvieną teritoriją, kiekvieną komercinį objektą, kiekvieno komercinio objekto koncepciją reikėtų vertini individualiai. Pavyzdžiui, didžiuosiuose ir kituose Lietuvos miestuose (Vilniaus g., Gedimino pr. – Vilniuje ir kt.),  gausu visuomenės traukos vietų, kuriose kavinės, barai, restoranai kuria tam tikrą nakties kultūrą ir kultūrinę aplinką, tai pasiekdami dirbdami ir nakties metu. Atkreipiame dėmesį, kad nors UAB „Šiaulių lyra“ turi neterminuotą licenciją prekybai alkoholiniais gėrimais visą parą, o siekiama patikslinti tik veiklos adresą, tačiau numatome veiklą vykdyti objekte Aušros al. 48, Šiauliai kur kas trumpesniam laikui ir ne kiekvieną savaitės dieną.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia