Dėl lytiškumo ugdymo nežinioje atsidūrė ir mokinių tėvai, ir pedagogai

0
1110
Dėl mokinių ugdymo mokyklose pagal "lytiškumo" programą susirūpino ir Radviliškio rajono savivaldybės meras K.Račkauskis ir Savivaldybės Tarybos nariai bei rajono pedagogai. Jie prašo Švietimo ministerijos stabdyti šią programą.
Dovanos

Visuomenėje kilus panikai dėl Lietuvos mokyklose įvedamos Lytiškumo ugdymo programos, rugsėjo 13 dieną Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriuje surengta vieša paskaita-diskusija „Lytiškumo ugdymo programa: ko iš tiesų bus mokomi mokiniai?“. 

Renginyje dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis, praėjusią savaitę pareikalavęs visos šalies mastu mokyklose stabdyti Lytiškumo ugdymo pamokų, kurios yra Gyvenimo įgūdžių programos dalis, diegimą. „Tikėjausi, kad šioje diskusijoje išgirsiu atsakymus į klausimus, kuriuos man dažnai užduoda vaikų tėveliai ir mokytojai, tačiau į nė vieną iš jų nebuvo atsakyta, nes renginį vedė ne ministerijos atstovai, bet lektorė iš viešosios įstaigos „Įvairovės ir edukacijos namai“. Teks šiuos klausimus užduoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, nes Lytiškumo ugdymo programa kelia sumaištį ir tarp tėvelių, ir tarp pačių pedagogų“, – po renginio kalbėjo meras K. Račkauskis.

Pasak mero, kai kurių mokinių tėveliai baimindamiesi, kad Lytiškumo ugdymo programa gali pakenkti jų vaikams, žada atsisakyti juos vesti į minėtas pamokas ir teiraujasi, kaip tokiu atveju bus elgiamasi su jų vaikais, ar Gyvenimo įgūdžių programos mokymas bus įskaitytas.

Meras K. Račkauskis sako, kad dar daugiau klausimų kyla patiems pedagogams. „Nors lytiškumo ugdymo pamokos jau turi būti vedamos nuo šių mokslo metų pradžios, tačiau mokyklose iki šiol nėra šiai programai mokyti paruoštų pedagogų ir neaišku, kada jie bus parengti.

Jeigu pedagogams bus rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai ar organizuojami mokymai, neaišku, kas už visa tai sumokės, nes lėšų neskirta. Mokyklos negali kviestis ir lektorių iš kitų įstaigų, nes pinigų tam irgi nėra numatyta“, – stebisi meras.

Mero teigimu, pedagogai kelia klausimus, kaip jiems reikės dirbti kaimo mokyklose, kuriose yra jungtinių klasių, nes pagal Lytiškumo ugdymo programą skirtingų klasių mokiniams turi būti pateikiamos jų amžių atitinkančios žinios. „Mokytojai klausia, kaip reikės dirbti, jeigu vienoje klasėje sėdi ir pirmokai, ir antrokai, ir trečiokai? Negi mokytojas kiekvienam vaikui turės mokomąją medžiagą šnibždėti į ausį, kad negirdėtų aplinkiniai kitų klasių vaikai?“ – netvarka piktinasi Radviliškio rajono vadovas.

Meras K. Račkauskis raštu kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją, kad šalies švietimo strategai pateiktų aiškius atsakymus vaikų tėveliams ir nežinioje atsidūrusiems mokytojams, o kol keliamos problemos nebus išspręstos, paprašė stabdyti Lytiškumo ugdymo pamokas mokyklose.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informacija, kuri bus apmokėta.

Ankstesnis straipsnisKonservatorės valdomos poliklinikos gydytojas A.Budrikas nuteistas už kyšininkavimą
Kitas straipsnisPer parą – 5 neaiškios mirtys

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia