300 tūkst. Eur – kūdikių kraiteliams

0
588

300 tūkst. Eur – kūdikių kraiteliams. Būtent tiek Šiaulių miesto savivaldybė yra numačiusi tokiam pirkiniui įsigyti.

Savivaldybė yra numačiusi įsigyti apie tūkstantį kraitelių. Viena iš jų numatyta išleisti ne daugiau kaip 300 Eur (skaičiuojant su PVM). Šiam pirkimui savivaldybė yra numačiusi išleisti iki 300 tūkst. Eur, skaičiuojant su PVM.

Kraitelį sudarys vaiko patalynės komplektas, įklotai liemenėlei, ekologiškas kremas krūtims, rankšluostis, mamos krepšys, plaukų priežiūros rinkinys (kūdikiui), masažuojantis dantų šepetėlis, 30 vnt. hipoalerginių sauskelnių, pledukas, kūdikio dėžė ir kiti kūdikio priežiūrai pirmaisiais jo gyvenimo metais būtini daiktai. Visi šie daiktai bus ekologiški.

Šie kraiteliai nuo 2017 m. liepos mėnesio skiriami mažylių sulaukusioms šiauliečių šeimoms. Viliamasi, kad ši Savivaldybės iniciatyva šeimas dažniau paskatins susilaukti vaikų. Nuo 2011 m. Šiaulių miesto gimstamumo rodiklis lenkia Lietuvos vidurkį. Kauno rajonas taip pat yra pastebėjęs, kad atsiradus kraiteliui gerokai šoktelėjo gimstamumas.

Kūdikio kraitelio praktiką jau taiko Šiaulių rajono, Kauno rajono, Kazlų Rūdos, Molėtų, Skuodo, Ukmergės bei Raseinių rajono savivaldybės. Nors statistika byloja, kad ši socialinė iniciatyva veikia ir net Seime buvo svarstoma galimybė ją taikyti visoje Lietuvoje, tarkim, vienintelė skolų neturinti Radviliškio rajono savivaldybė geru pavyzdžiui vis dar nesiruošia sekti.

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments