Valdininkų nerangumas kainavo gyvybes?

2
1844
Dovanos

Kuršėnuose esanti perėja, kurioje šią savaitę žuvo dar vienas žmogus, jau galėjo būti pritaikyta saugiam pėsčiųjų eismui. Tikėtina, kad tinkamai savo darbo neatliko Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai. Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedminas įsitikinęs, kad žmonių mirtimi pasibaigusių avarijų galėjo visai ir nebūti.

Seniūno kritikos strėlės – Direkcijai

„Ši nesaugių perėjų problema yra sprendžiama jau nebe pirmi metai. Dar prieš žūstant moteriai  (jis turi omeny 2018-ųjų sauso mėn., kai po 59-erių metų moters vairuojamo automobilio „Volkswagen Touran“ ratais žuvo 37-erių metų moteris) kartu su policija buvo apžiūrėtos, įvertintos ir suaktuotos nesaugios perėjos, surašytos visos pėstiesiems pavojingos vietos. Šis aktas buvo perduotas Lietuvos automobilių kelių direkcijai. Jame buvo minima ir perėja, kurioje įvyko dar viena avarija”, – teigia Kuršėnų seniūnas Vytautas Gedminas. Vėliau jis aiškinosi, kaip Direkcijos atstovai pasielgė su šia informacija.

„Buvo pasakyta, kad ši, Ventos gatvėje esanti perėja įtraukta į tvarkytinų prioritetine tvarka sąrašą”, – mini seniūnas. Jam atrodo nesuprantama, kaip per tiek laiko – beveik dvejus metus taip niekas ir nepajudėjo iš mirties taško.

„Manau, kad avarijos – Direkcijos reorganizacijos pasekmės. Tuo metu, kai Direkcijos atstovai dirbo Šiauliuose, buvo galimas susikalbėti ir išspręsti vienas ar kitas problemas kai jie išsikėlė į Kauną, to nebeliko”, – pastebi seniūnas. Jo vertinimu, didžiąją dalį eismo problemų būtų galima išspręsti Kuršėnuose įrengus aplinkkelį.

Ventos gatvėje esanti perėja artimiausiu metu turėtų tapti kiek šviesesnė – Kuršėnų seniūnija prieš kurį laiką tam reikalui nupirko šviestuvus. Tądien, kai antradienį ugniagesio gelbėtojo vairuojamas automobilis partenkė žmogų, šviestuvai tebebuvo komunalininkų sandėlyje.

„Juos bebuvo likę, tik pajungti”, – teigia V. Gedmontas. Ungiagesys partrenkė pėstįjį prieš pat tekant saulei – 7 val. 40 min. (Saulė tądien tekėjo 7 val. 59 min.)

Nesugeba prisišaukti rangovų

Aiškėja, kad Ventos gatvėje esanti avaringa perėja jau galėjo būti ir sutvarkyta.

„Šioje eilėje esančių pėsčiųjų perėjų tvarkymas vyks 3 etapais. Pėsčiųjų perėja esanti valstybinės reikšmės magistralinio kelio A11 Šiauliai–Palanga 26,032 km yra prioritetinės eilės 398 vietoje ir ją numatyta tvarkyti I etapu. I etapas buvo numatytas 2018–2019 m., tačiau dėl  neįvykusių viešųjų pirkimų nepavyko I etapo pėsčiųjų perėjų sutvarkyti planuotu laiku”,  – Direkcijos Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus atstovas Saulius Jansonas. Jo teigimu, šiuo metu yra pradėta pakartotina I etapu planuojamų tvarkyti Pėsčiųjų perėjų naujinimo techninio darbo projekto parengimo viešojo pirkimo procedūra, netrukus bus plėšiami vokai. Po įvykusių pirkimų planuojama parengti ir patvirtinti projektą bei pirkti rangos darbus. eismo įvykiuose.

Ankstesnis straipsnisUgniagesio gelbėtojo partrenktas pėstysis neišgyveno
Kitas straipsnis300 tūkst. Eur – kūdikių kraiteliams

2 KOMENTARAI

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia