Atsarginis Pranių planas – su šimtu eurų į verslą

0
2246
Praradę partijos skyriaus pirmininko malonę, savivaldybės biudžetinėse įstaigose dirbantys Praniai ruošia atsarginį planą - su 100 eurų eina į verslą. Laikas parodys, ar planas bus sėkmingas...

Jolantos Margaitienės dešinioji ranka Justinas Pranys nesėdi rankų tuščiai sudėjęs. Nors net pačioje Savivaldybėje retas gali pasakyti, ką jis konkrečiai daro, tačiau J.Pranio šeima birželio pradžioje įkūrė mažąją bendriją. Jos vadove paskirta jo žmona, rajono biudžetinėje įstaigoje Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje dirbanti Justina Pranienė. Aiškėja, kad naujai įsteigtos įmonės savininkų norai tikrai įspūdingi.

„Bernison“

Nelietuviškas įmonės pavadinimas „Bernison“ slepia labai plačius užmojus. Pranių šeima nusprendė sukti į mažmeninės ir didmeninės prekybos rinką. Jie taip pat užsimojo dirbti ir su turistais bei rajono svečiais – siūlyti apgyvendinimo ir kitas paslaugas. Be to, Šeduvoje gyvenantis administracijos direktoriaus pavaduotojas su žmona neatmeta teikti ir maitinimo paslaugas. Tačiau tai dar ne viskas. Praniai mano, kad įmonė turėtų teikti ir administracinę bei aptarnavimo veiklą,yra užsimoję tvarkyti pastatus ir kraštovaizdį, organizuoti posėdžius ir verslo renginius, užsiimti net su vaikais – teikti vaikų poilsio stovyklų paslaugas.

Pagal įmonės būsimąsias veiklas, panašu į verslo konglomeratą, tačiau Praniai veiklą panašu, kad nori įsukti vos su šimto eurų įnašu.

Nesėkmingas pirmas bandymas

J.Pranys versle – ne naujokas. 2012 metais J.Pranys įkūrė uždarąją akcinę bendrovę „Farvel“, įregistruodamas ją Šeduvoje, viename iš Kėdainių gatvėje esančių daugiabučių. Jos direktoriumi pirma tapo Justinas, o po kurio laiko įmonės vairą perėmė jo žmona. Tiesa, neilgai trukus ir ji į(si)darbino biudžetinėje įstaigoje. „Farvel“ prekiavo grūdais, neperdirbtu tabaku ir sėklomis bei pašarais gyvuliams. Deja, J. ir J.Praniams šis verslas nebuvo pelningas. Jie turėjo prarasti bent 50 tūkstančių eurų, nes iki pat 2018 metų įmonė buvo nuostolinga. O nuo tų metų „Farvel“ direktorė J.Pranienė nebeteikia įmonės veiklos metinių ataskaitų. 

Sklypas

Verslą vykdyti Praniai nusprendė Šeduvos Topolių gatvėje. Žemės sklypą įsigijo vos prieš dvejus metus, kai Justinas dar nebuvo gavęs buvusio mero Antano Čepononio pasitikėjimo ir nepaskirtas J.Margaitienės dešinėje. 30 arų sklypas priklauso abiem šeimos nariams, nors abu sutuoktiniai deklaruoja skirtingas gyvenamąsias vietas. Justina nurodo Radviliškį, kai Justinas – Šeduvą. Tačiau kyla klausimas, ar tas sklypas nėra tik akių dūmimas, nes jo paskirtis yra mažaaukščių gyvenamųjų namų statyba. Be to, visai šalia stovi ir Šeduvos gimnazijos vienas pastatų, kuriame veikia pradinių klasių skyrius.

Viešųjų pinigų žada nepumpuoti

Administracijos direktorius J.Pranys, kuris turėtų būti atsakingas už korupcijos prevenciją Savivaldybės administracijoje, nemato nieko blogo, kad jis ir žmona, abu dirbantys biudžetinėse Savivaldybės įstaigose, kuria verslą.

„Mažoji bendrija įkurta, kad uždirbtume. Čia nieko blogo nėra. Visa veikla bus skaidri ir nei vienas euras nebus iš Savivaldybės biudžeto.“ Paklaustas iš kur žino, kad nebus sąsajų su biudžeto pinigais, ypač kai jis dirba administracijos vienu vadovų, J.Pranys nelabai sugebėjo tvardytis.

 „Aš pasakiau, kad nebus, tai ir nebus. Sutikimas duotas, nes būtina įmonės registracijos vieta, bet tai nereiškia, kad ten ir vykdysime veiklą“, – aiškino J.Pranys. Jo užmojai versle rajono vadovui Vytautui Simeliui nebuvo žinomi. Meras neslėpė, kad valdininko veiklumas jam kelia nuostabą.

Justina Pranienė Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje dirba vadybininke edukacijoms. Apie naujai įkurtą verslą nieko nežinojo ir šios įstaigos direktorė Laura Pranscevičiūtė. Ji nebuvo tikra, kad ji, kaip įstaigos vadovė, turėjo būti apie tai informuota, L.Pranscevičiūtė nieko negalėjo pasakyti, ką jos pavaldinė darys nedarbo metu.

Pasijuto užpulta

Pati J.Pranienė, užuot panorusi išsamiai papasakoti apie šeimos verslo užmojus, pasijuto užpulta. „Ar blogai, kad jauni žmonės ką nors daro? Žmonės, kurie daug dirba, tai uždirba ir turi. Manau, galima tai daryti ir koks Jūsų reikalas kištis į privačius asmeninius žmonių reikalus.“, – atšovė J.Pranienė.

J.Pranienei buvo priminta, kad jos vyras yra administracijos direktorės pavaduotojas, o ir ji pati dirba pilnu etatu muziejuje. J.Pranienė ne juokais įširdo ir net pradėjo mėtytis kaltinimais, esą žurnalistas prie jos priekabiauja. Kada ir kaip pradės suktis verslas, naujai iškepta mažosios bendrijos vadovė nesugebėjo atsakyti. Bet nestokojo patarimų, kaip žiniasklaida turėtų dirbti ir kuo domėtis.

Marius Aleksiūnas

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments