Atversta Šiaulių mediko byla

„Visuomenės balsas“ paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.

0
1055
Dovanos

Šiaulių apylinkės teismas atvertė baudžiamąją bylą kurioje figūruoja Šiaulių medikas, Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys Kęstutis Dainius.

Susiviliojo dvidešimtinėmis?

Mediku dirbantis politikas kaltinamųjų suole atsidūrė dėl kaltinimų kyšiu. Byloje įvardijami du epizodai. Prokuroro teigimu, sumos nebuvo didesnės negu dvidešimt eurų tarsi apmokant už medicininę konsultaciją.

Bylos duomenimis, vieną kartą kaltinamasis paėmė ne daugiau nei 20 eurų už medicininę konsultaciją, kuri buvo reikalinga dėl paciento darbingumo lygio vertinimo. Du gydytojo K. D. pacientai (66 m. V. Z ir 40 m. I. A.) šioje byloje taip pat yra kaltinamieji.

Tiesa, valstybinį kaltinimą palaikantis Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Andrej Mirnyj kaltinamajame akte nurodė, kad bent vienam pacientui „prireikė“ neurologo pagalbos dėl darbingumo nustatymo.

Ši byla susijusi su STT atliktu didžiulės apimties tyrimu, kai buvo nustatyta neteisėtai egzistavusi praktika, kad už gautus kyšius medikai pacientams „pablogindavo“ sveikatos būklę nustatant darbingumo lygį.

Figūruoja nusikalstamo pasaulio atstovas

Byloje figūruoja ir daugiau medikų bei pacientų. Vienas iš pacientų – Vladas Baranauskas, nusikalstame pasaulyje anksčiau labiau žinomas kaip Baranis. Pirmojo posėdžio jis buvo labai aktyvus ir pateikė prašymą.

Posėdžio pradžioje kaltinamasis V. B. pateikė prašymą dėl teisėjo Martyno Galvičiaus nušalinimo. Kaltinamasis nurodė, kad minėtas teisėjas 2017 m. priėmė nutarimą jo administracinėje byloje, tačiau aukštesnės instancijos teismas sprendimą panaikino. Anot V. B., jam kelia abejonių, ar teismas priims nešališką sprendimą šioje baudžiamojoje byloje. Mat teismas nuolat užklausdavo gydymo įstaigas dėl jo darbingumo”, – pranešime spaudai įvardija Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja  ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Nijolė Damulė. Teismas nurodė, kad kaltinamojo argumentai yra nepagįsti. Teisėjas pabrėžė, kad 2016–2017 metais, nagrinėjant administracinę bylą, buvo siekiama išsiaiškinti dėl asmens galėjimo dalyvauti teismo posėdžiuose, nes teismui buvo pateikiami neinformatyvūs prašymai dėl posėdžių atidėjimo. Teismas netenkino kaltinamojo pareiškimo dėl Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjo M. Galvičiaus  nušalinimo nuo baudžiamosios bylos nagrinėjimo.

Ankstesnis straipsnisSeniūnui vėl teks minti teismo slenkstį
Kitas straipsnisPirko automobilį – gavo riestainio skylę

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia