Pirko automobilį – gavo riestainio skylę

0
688

Prieš perkant automobilį būtina patikrinti, ar jis neturi apribojimų. Daugėja atvejų, kai pirkėjai nusipirkę naudotą automobilį gauna „riestainio skylę“, nes automobilis būna areštuotas, įkeistas arba pirkinys yra tik menamas. Tokią patirtį neseniai išgyveno ir viena radviliškietė.

Sukčiui pervedė 550 eurų

Šią savaitę policijos pareigūnai pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo, kuriame nukentėjusiąja įvardijama keturiasdešimtmetė radviliškietė. Policijos duomenimis, tarp rugsėjo 25 d. 19.00 val. ir spalio 3 d. 12.00 val. Radviliškio r., Voskonių k., moteris internete radusi automobilio skelbimą ir susitarusi dėl jo pirkimo, į pardavėjo sąskaitą pervedė 550 eurų, tačiau su pardavėju susisiekti nepavyksta, pinigai negrąžinti.

Kaip viešai įvardija Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo atstovai, pasitaiko atvejų, kai vairuotojai lieka šokiruoti, kai bandant perregistruoti automobilį savo vardu sužinoma, jog to padaryti neįmanoma. Daugeliui tenka atsisveikinti su pirkiniu, juo taip ir nepasinaudojus.

Kai pirkėjas nepasinaudoja savo teise pasitikrinti duomenis apie planuojamą pirkti automobilį, pardavėjui tampa labai paprasta nuslėpti, kad automobiliui taikomi apribojimai.

Jos teigimu, tokių atvejų skaičiuojama šimtais. „Regitra“ skelbia, jog toks patikrinimas – labai paprastas. Užtenka įmonės svetainėje įvesti automobilio duomenis ir pateikiamas detalus jo aprašas su taikomais arba ne apribojimais.

Sukčių veikimo taktikos

Antstolės teigimu, paprasta duomenų patikrinimo procedūra padeda pirkėjams išvengti apgaulės spąstų, tačiau dažnas automobilio areštu pradeda domėtis per vėlai, kai sužino negalintis jo įregistruoti.

Paaiškėja, jog automobilis būna įkeistas bankui arba areštuotas dėl jį pardavusio asmens skolų.

Kai kurie asmenys tokiu būdu siekia pasipelnyti ir specialiai ieško patiklių pirkėjų, kurie paskubomis įsigytų automobilį su apribojimais.

Populiari apgavikų schema tokia: pasipelnyti norintis pardavėjas naudojasi telefonu su išankstinio mokėjimo SIM kortele, įvardindamas netikrą gyvenamosios vietos adresą. Kai su pirkėju pasirašoma pirkimo-pardavimo sutartis ir sumokami pinigai, jis užtikrina pirkėją, kad šiam rūpintis automobilio išregistravimu nebereikia, esą pardavėjas pats sutvarkysiąs būtinus formalumus. Toks paprastai būna paskutinis pokalbio turinys.

Gavęs pinigus, toks pardavėjas dingsta, sunaikina SIM kortelę ir į telefono skambučius daugiau nebeatsako.

Skolingi automobilių pardavėjai dažniausiai pageidauja atsiskaitymo grynaisiais. Tai dar vienas požymis, kad asmens sąskaitos gali būti areštuotos ir kad jis tesiekia tik pasipelnyti, nemokėdamas nei skolų, nei mokesčių valstybei.

Tiesa, pasitaiko atvejų, kai yra pasirenkamas atsiskaitymas pavedimu, bet tuomet pardavėjas įvardija kito žmogaus sąskaitą.

„Visuomenės balsas“ paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia