Etikos komisija dirba išsijuosusi: įklampina net santykiai su žmonomis

0
507

Radviliškio politikams bei valdininkams etika ir moralė nė motais.  Rajoninė etikos komisija, ko gero, daugiausiai darbo turintis Savivaldybės organas Radviliškyje. Į įstatymo reikalavimus dėmesio nebekreipiama nei vyrai, nei jų žmonos.

Supainiotai etikai nepakantūs gyventojai 

Į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK)  akiratį pakliuvo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys konservatorius Paulius Kablys ir jo žmona Elžbieta Karaliūtė. Dėl žmonos anksčiau įkliuvo Gražinos mokyklos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas. Taip pat bus nagrinėjamas Savivaldybės vyr. gydytojos pareigas einančios Aistės Ginaitienės elgesys.

Naujos sudėties Etikos komisija be darbo neužsibuvo – ją jau pasiekė keli skundai iš piliečių. Bet šią savaitę etikos sargai iš VTEK persiuntė naują pavedimą ištirti, ar rajono politikas P. Kablys tinkamai laikėsi įstatymo reikalavimų nusišalinti, jei yra interesų konfliktas. Esant asmeniniam suinteresuotumui, įstatymas draudžia dalyvauti priimant sprendimus. Pasirodo, kad Kultūros komiteto posėdyje svarstant Bendruomeninių organizacijų Tarybos sudėtį, jis nenusišalino, nors šios Tarybos veikloje dalyvaus ir politiko žmona. Tiesa, Savivaldybės Tarybos posėdžio metu jis nuo svarstymo nusišalino.

Kalbintas P.Kablys teigė, kad klaida įvyko per neapsižiūrėjimą. Kas galėjo jį įskųsti, politikas teigia numanantis: „Gal supyko, kad kažko neišrinko į bendruomeninių organizacijų tarybą, gal kitos priežastys, aš tiesiog neapsižiūrėjau ir prabalsavau.“
VTEK susidomėjo ir jo žmona E. Karaliūte, kuri vadovauja Radviliškio rajono etninės kultūros ir amatų centrui. Tiesa, jos elgesį ištirti pavesta ne Etikos komisijai, o tiesioginiam vadovui – rajono merui, nes E.Karaliūtė vadovauja savivaldybės biudžetinei įstaigai. Kodėl ja susidomėjo etikos sargai, E. Karaliūtė teigė nežinanti. Tuo metu, kai kalbinome, ji neturėjo informacijos apie VTEK pavedimą.

Redakcijos žiniomis, VTEK praeitą savaitę apsvarstė pranešimą dėl esą netinkamai nurodytų duomenų interesų deklaracijoje – ji galėjo būti nenurodžiusi, kad jos sutuoktinis P. Kablys yra rajono Tarybos narys. Reikia pabrėžti, kad VTEK nuolat akcentuoja – tyrimo inicijavimas nėra pažeidimo konstatavimas.

Įklampino istorija su žmona

Tai ne vieninteliai asmenys valdžios grietinėlėje pastaruoju metu turintys problemų su etiką prižiūrinčiomis institucijomis. Artimiausiu metu VTEK turės patvirtinti arba panaikinti mero pavestos komisijos išvadą dėl Gražinos mokyklos direktoriaus Laisvūno Vaičiūno elgesio. Išvadoje nustatyta, kad direktorius pažeidė įstatymą nenusišalindamas nuo savo žmonos Salvinijos Vaičiūnienės atlyginimo klausimo sprendimo. Beje, į tai buvo atkreiptas Savivaldybės kontrolierės dėmesys – apie tai pažymėta Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba 2017 metų ataskaitoje. Įstaigos vadovas L.Vaičiūnas ginasi labai panašiai kaip politikas P.Kablys – teigia, kad neapsižiūrėjo ir suklydo. Esą tvirtindamas atlyginimų koeficientus visiems mokytojams, per neapsižiūrėjimą įsakymu patvirtino ir sutuoktinei, kuriai atlyginimas nebuvo nei didesnis, nei mažesnis lyginant su kitais mokyklos pedagogais.

Administracijos direktorei J. Margaitienei taip pat pavesta ištirti Aistės Ginaitienės elgesį. Savivaldybės vyr. gydytoja dirbanti A. Ginaitienė viename komitetų pristatė sprendimo projektą, kuriuo buvo didinamas „Radviliškio ligoninės“ direktoriaus Vaido Smalinsko atlyginimas. Beje, direktorius yra tiesioginis jos viršininkas ligoninėje, kurioje A. Ginaitienė dirba vidaus audito grupės vadove. Paklausta, kodėl fiziškai ji dalyvauja pristatydama ligoninės direktoriaus atlyginimą, A. Ginaitienė bandė gintis: „Aš esu nusišalinusi nuo visų klausimų, kas susiję su V. Smalinsku. Aš komitete tik pristačiau klausimą ir nieko daugiau. Nejaugi turime mes dviese ateiti į komitetus ir aš visą laiką išeiti iš salės?“ Galima pastebėti, kad teisiškai yra pavesta naujam Juridinio ir viešųjų pirkimų skyriaus teisininkui Remigijui Rudžianskui kuruoti „Radviliškio ligoninę“. Naujasis specialistas patvirtino, kad skirtingai nei A. Ginaitienė, jis neturi medicininio išsilavinimo.

0 0 votes
Article Rating

„Visuomenės balsas“ paskelbtą informaciją draudžiama panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments