Etikos sergėtojų akiratyje – Justinas Pranys

0
1059

Radviliškio savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojui Justinui
Pranui artimiausiu metu teks pasiaiškinti Tarybai apie tai, ką ir kodėl nutylėjo savo
viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracijoje.

Nutylėjo ryšius
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) Radviliškio rajono savivaldybės Tarybai pavedė atlikti tyrimą dėl tikriausiai nepilnai interesus deklaravusio J. Pranio po to, kai buvo gautas pranešimas apie valdininko ryšius su asociacija.

Redakcijos žiniomis, J. Pranys savo deklaracijoje nutylėjo faktą apie dalyvavimą Šeduvos miesto bendruomenės veikloje – į šios asociacijos tarybą jis buvo išrinktas 2018-ųjų kovo 1-ąją. Tiesa, be jo dar „įkliuvo“ ir kiti vadovai iš Šeduvoje esančiųjų savivaldybės įstaigų.

Ne pirmas kartas
Tai ne pirmas kartas, kai J. Pranys demonstruoja užmaršumą. 2019 metų pradžioje pagal VTEK pavedimą Administracijos direktorės Jolantos Margaitienės sudaryta komisija atliko tyrimą. Tuomet jos pavaldinys, ėjęs Šeduvos miesto seniūno pareigas, buvo pripažintas pažeidęs įstatymo nuostatas, nes nedeklaravo savo žmonos antros darbovietės – Justina Pranienė dirba direktore UAB “Farvel”, o jos akcininkas yra ir valdininkas. Valdininko žmona įsidarbino savivaldybės įstaigoje Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje – draustinyje vadybininke edukacijoms.

Ar sulauks sankcijų?

Jei ir šį kartą bus pripažinta, kad J.Pranys nesilaikė įstatymų reikalavimų deklaruoti visus ryšius su juridiniais asmenimis, jis bus pripažintas šiurkščiai pažeidęs įstatymą. Valdininko komentaro šia tema nepavyko gauti – tądien, kai Tarybą pasiekė pranešimas, J. Pranys telefonu nebuvo pasiekiamas. Panašu, kad apie informacinių technologijų galimybes jis kalba tik tada, kai naudinga kritikuojant oponentus.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti šiurkščiai pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

0 0 votes
Article Rating

„Visuomenės balsas“ paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments