Pamynė gyventojų interesus?

0
962

Eibariškių mikrorajono Povyliaus gatvės daugiabučių namų gyventojams naujos automobilių stovėjimo aikštelės gali tekti dar ilgai laukti. Priežastis paprasta – miesto seniūnas rūpinasi savu kiemu. Tiksliau, mamos vardu registruoto namo kiemu Antaniškių miško pakraštyje. Be to, jau dauguma miestiečių pastebėjo, kad ir vandenį bei nuotekų sistemas greitu tempu į paslaptingą namą įveda. Kaip liaudies išmintis sako, kad savi marškiniai arčiau kūno.

Sustojusi statyba

Fizinio lavinimo mokytojo išsilavinimą turintis Ernestas Mončauskas seniūnu tapo 2017 metais. Kadangi savo kampo neturėjo, tai su žmona pas tėvus ant aukšto glaudėsi. Bet jau 2017 metais mamos sklype namas kilti pradėjo. Tikriausiai nebe seniūno pagalbos į jį ir kelias nutiestas buvo – pats E. Mončauskas teigia, kad rūpintis vietinės reikšmės keliais yra seniūno pareiga. Tik dažnas miesto gyventojas skundžiasi kelių kokybe. Bet Eibariškėse automobilių aikštelės statyba visai sustojusi.
Pastabūs gyventojai nufilmavo, kad nepažymėtais automobiliais nežinomi asmenys statybinės medžiagas būtent iš tos statybvietės pavasarį nežinoma kryptimi vežė. Net policija tyrimo nepradėjo, kadangi niekas nesiskundė, kad turtas dingsta. Matyt, gryniausias atsitiktinumas, kad tuo metu darbai seniūno ar jo mamos naujuose namuose vyko.

Paskaičiavimai gerokai skiriasi

Ta pati situacija ir su vandens bei kanalizacijos tinklais. Kai gyventojas paprašo Savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ įvesti vandenį, tai sąmata, ko gero, aukštesnė ir už Everesto kalną. Kai kurių sodų bendrijų pirmininkai kreipėsi į rajono valdžią, prašydami pagalbos. Deja, valdžia atsisako padėti, esą rajono biudžetui per brangu, o ES nenori prisidėti.
Žmonių iniciatyvas stabdo vyr. inžinierius Mindaugas Gapšys, kuris teigia, kas būsią, jei kiekvienas visur griovius kas ir tinklus klos. Bet kai bendrapartietis E. Mončauskas iniciatyvą parodė, tai Savivaldybės ir jos įmonės gerumui ribų nebeliko – galima kasti, kad ir kilometrą. Įdomu tai, kad paskaičiavimai gerokai skiriasi. Sodų bendrijai „Ąžuolas“ už 400 metrų pusė milijono paskaičiuota buvo, bet Radviliškio miesto seniūnas rado būdų 400 metrų trasą už  8 tūkst. 800 eurų įsivesti. Bent jau taip teigia sodų bendrijos „Bitutė“ nariai, kuriuos E.Mončauskas visaip ragino susirinkimuose prisidėti prie tinklų įvedimo.

Dosnūs aitvarai

Nors seniūnas neigia namą pats statantis, tačiau pinigų jis tikrai turi. Nors VMI neatskleidžia jo deklaracijos, kurioje juodu ant balto pasimatytų jo visas turtas. Galima pastebėti, jog E. Mončauskui palankūs aitvarai lankosi tikriausiai ir sporto klube. Nors skundžiasi sporto klubų vadovai, kad Savivaldybė jų nemyli, tačiau bendrapartiečio klubą gausiai finansuoja. 2016 metais E. Mončausko sporto klubas „Rytų kovotojas“ gavo 32 tūkst. 140 eurų, 2017 – 34 tūkst. 704 eurai, o 2018 – 33 tūkst. 385 eurai. Įspūdinga, ar ne? Juk vos per trejus metus iš savivaldybės ir valstybės biudžeto ne pelno siekiančiam sporto klubui buvo pervesta 100 tūkst. 229 eurai. Po E. Mončausko parašu patvirtintais dokumentais nurodyta, kad už patalpas klubas per trejus metus jis sumokėjo vos 1 tūkst. 555 eurus. Matyt, irgi visiškas atsitiktinumas, kad patalpos yra jo bendrapartiečio konservatoriaus Vaidoto Jakavičiaus vadovaujamame Švietimo ir sporto paslaugų centre.

O kur dar septyni medžiotojų būreliai, kuriems vadovauja E. Mončauskas. Tiesa, ten pajamos nėra didelės. Nors kai kurie jo kolegos skundžiasi nesąžiningumu. Algirdas Fergelis, Radviliškio medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas, jį kaltina pasisavinus keliolika danielių. Komentuoti šią sitauciją seniūnas telefonu visai nenorėjo. Tik įdomu, kur rajoninė Antikorupcijos komisija, kad nesupranta, kokia linkme iš biudžeto pinigėliai plaukia…

„Visuomenės balsas“ paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia