Baigusiems mokslus ir nespėjusiems įsidarbinti – bloga žinia iš „Sodros“

0
1044
Išvykstant ilgesniam laikui privalu deklaruoti gyvenamosios vietos pasikeitimą, kitaip bus skaičiuojamos PSD mokesčio skolos.

 

Pabaigus mokslus ir nepradėjus dirbti, gali tekti mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Visi abiturientai ir absolventai valstybės lėšomis privalomuoju sveikatos draudimu yra draudžiami iki rugpjūčio 31 dienos. Jeigu abiturientai pradeda dienines studijas Lietuvoje, o baigę aukštąsias mokyklas jau rugsėjį įsidarbina – rūpesčių nekils. Tačiau tęsiant mokslus užsienyje ar nesusiradus darbo reikėtų pasirūpinti keliais dalykais.

Kaip informuoja „Sodros“ Įmokų administravimo skyriaus vedėjas Laimonas Rudys, jeigu jaunuolis, nesimoko ir nedirba, gali būti, kad jau rugsėjį jis bus įspėtas apie prievolę mokėti PSD įmokas. Tam, kad išsiaiškinti apie gresiančią prievolę, rekomenduojama pasitikrinti savo asmeninę „Sodros“ paskyrą www.sodra.lt/gyventojui – kur pateikiami pranešimai.

Jeigu moksleiviai nuo rugsėjo pradeda studijuoti Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose pagal nuolatinės (dieninės) studijų formos studijų programą arba studentai tęsia nuolatines (dienines) studijas Lietuvoje bei užsienyje, jie yra draudžiami valstybės lėšomis. Gyventojui, nutraukusiam studijas, prievolė mokėti PSD atsiranda jau kitą mėnesį po studijų nutraukimo mėnesio pabaigos.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia