E.Mončauskas į teismą padavė V.Jakavičių – reikalauja įdarbinti pavaduotoju

0
2499
Direktorius V.Jakavičius nusprendė nesudaryti darbo sutarties su E.Mončausku dėl jo teistumo - buvęs seniūnas nuteistas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Redakcijos koliažas iš asm. arch. nuotraukų.

Radviliškio teismą pasiekė Ernesto Mončausko skundas – buvęs Radviliškio miesto seniūnas ir Tarybos narys Temidės pagalba tikisi atsisėsti Radviliškio švietimo ir sporto paslaugų centre (ŠSPC) direktoriaus V.Jakavičiaus dešinėje. Tiesa, pirmasis posėdis spalio 24 dieną neįvyko – Šiaulių apylinkės teismo atstovė spaudai Nijolė Damulė patvirtino, kad teisėja Edita Jusevičienė patenkino E.Mončausko advokatės prašymą atidėti posėdį dėl turimo nedarbingumo. 

Istorija, dėl kurios dabar laužomos ietys teisme, prasidėjo pavasarį, kai po savivaldos rinkimų konservatorius V.Jakavičius nusprendė ieškotis pavaduotojo. Šis etatas keletą metų net nebuvo užimtas. Paklaustas kodėl staiga prireikė pavaduotojo, centro direktorius tikino ieškantis žmogaus, kuris galėtų dirbti sporto srityje. Keista, nes juk sporto srityje dirba visas ŠSPC Sporto skyrius, kuriam vadovauja geras E.Mončausko pažįstamas vedėjas Aivaras Vasiliauskas. Paskelbus minėtą konkursą, Radviliškyje greitai pasklido kalbos, kad pavaduotoju taps E.Mončauskas, buvęs konservatorius, tada ėjęs Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” Radviliškio skyriaus pirmininko pareigas. Jis vienintelis dalyvavo konkurse, kurio komisija buvo sudaryta iš trijų asmenų. Tiesa, be įstaigos vadovo.

Nors ir laimėjo, tačiau E.Mončauskui tapti pavaduotoju sutrukdė gegužės 15 dienos Šiaulių apygardos teismo nutartis, kuria jis kartu su sėbrais buvo nuteistas už žiaurų elgesį su gyvūnais. Apeliacine tvarka priimta nutartis įsigaliojo iškart, nors pirmos instancijos teismas buvo visus išteisinęs. Įstatymas draudžia į valstybių ir savivaldybių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų pareigas priimti asmenis, neturinčius nepriekaištingos reputacijos. Galiojantis teistumas yra viena sąlygų, kurios neišpildžius asmuo nelaikomas turinčiu nepriekaištingą reputaciją.

Tapęs bedarbiu ir išmestas iš tarybos Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu buvęs politikas ir valdininkas įprato skųsti visus ir visiems. Šiuo metu jis turi ne vieną bylą teisme, įskaitant ir baudžiamąją Lietuvos Aukščiausiame Teisme. Ne išimtis ir V.Jakavičiaus sprendimas nesudaryti darbo sutarties su antra kartą teistu E.Mončausku. Radviliškio rajono savivaldybėje šnekama, kad Radviliškio ŠSPC vadovą sulaikė ne įstatymo nuostatos, o baimė dėl naujai išrinkto mero Kazimiero Račkauskio pozicijos. Nors savivaldybės vadovas aiškiai neišsakė nepritarimo, tačiau buvo žinoma jo nepalankia nuomone nuteistojo atžvilgiu.

Prieš kreipdamasis į teismą, E.Mončauskas skundą teikė Darbo ginčų komisijai. Bet nesėkmingai, nes jis buvo atmestas. V.Jakavičius nurodė, kad komisijai nekėlė abejonių E.Mončausko teistumas ir tuo pagrindu jo reikalavimas buvo atmestas kaip nepagrįstas.

Pats buvęs seniūnas nesiteikė komentuoti. V.Jakavičius kol kas tikina nesisamdantis advokatų ir mano, kad užteks jo kaip įstaigos vadovo apginti priimtą sprendimą.

 

 

LŽS narys, žurnalistas Marius Aleksiūnas.

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia