Gelbėjo Alksniupius nuo varnų triukšmo – gavo tūkstantinę baudą

0
668
Daugiau nei 1300 eurų padarytą žalą gamtai teks atlyginti. Be to, žmogus dar privalės susimokėti baudą už neteisėtą medžių pjovimą.

Prieš kurį laiką Alksniupių gyvenvietės centre nurimo varnos. Prie parduotuvės ir netoli mokyklos įsikūrusi varninių paukščių kolonija buvo priversta išsikelti. Sparnuotieji išskrido po to, kai Pakalniškių seniūnijos darbuotojas nupjovė medžių viršūnes. Nors alksniupiečiams tai patiko, ko nepasakysi apie aplinkos apsauga – ši skyrė ne tik baudą, net ir prašo atlyginti padarytą žalą.

Seniūnas nežinojo

Kai Alksniupių kaime praūžusi audra aplaužė medžius, seniūnas Kęstutis Ulinskas pasiuntė žmogų daryti tvarkos. Tačiau į vietą atvykęs darbininkas padarė daugiau nei tikėjosi Pakalniškių seniūnijos galva. Jis su pjūklu nupjovė ne tik nulūžusią medžio šaką, bet ir dar keliolikos medžių viršūnes. Seniūnas tvirtina to daryti neliepęs ir kai tik sužinojo apie tai, tikina supratęs, kad darbuotojas padarė nemažą kvailystę.

Ardė varnų lizdus

Bet Alksniupių  kaimo gyventojai įsitikinę, kad seniūnija atsiuntė žmogų išardyti žmonėms ramybės neduodančių paukščių lizdus. „Su keltuvu pasikėlęs jis draskė lizdus. Ėjo pro šalį Laima. Kai pamatė, kad drasko lizdus, tai ir įsakė nupjauti medžius. Žmogelis paklausė buvusios bendruomenės pirmininkės, kuri dar dirba kultūros namuose, tad ir nupjovė. Paklausė bobos ir prisidarė bėdos“, – sakė viena gyventoja, kuri nenorėjo atskleisti vardo.

Neigia kaltę

Laima Didžbalienė tikina neturinti jokių galių įsakinėti seniūnijos darbuotojams. Anot moters, ji tik pro šalį ėjusi ir pakalbėjusi bei išsakiusi savo nuomonę. „Juokaujate, tikrai negalėčiau jam įsakyti. Tikrai taip nebuvo. Aš pasakiau tam žmogui, kad tas lizdų draskymas – tik laiko gaišinimas. Nes praeis dvi dienos ir vėl varnos lizdus suneš. Todėl pasakiau, kad tik nupjovus medžius, nebeliks varnų. Bet aš pasakiau savo nuomonę, o ne kam nors įsakiau. Juk anksčiau ta pati problema buvo parke, kai bendrovė ardė lizdus“, – sakė buvusi bendruomenės pirmininkė.

Bendruomenė

Kaimo bendruomenei “Draugas” vadovaujantis Justas Malinauskas tikino daug nežinantis apie nemalonų įvykį. „Su manimi niekas nieko nederino, bendruomenės vardu ar kaip pirmininkas aš nieko neprašiau. Žinau, kad kažkas nupjovė medžių viršūnes, bet daugiau nieko ir negaliu pasakyti. O varnos, taip, šie paukščiai daug kam neduoda ramybės. Tai kaip čia pažiūrėti į šią situaciją: gaila žmogaus dėl didžiulės baudos, bet ir kaime kai kurie džiaugiasi ramybe. Žinoma, jei tos varnos vėl suskris į parką, tai nauda nelabai jau ir didelė bus“, – komentavo Alksniupių kaimo bendruomenės „Draugas“ pirmininkas. Paties Pakalniškių seniūnijos darbuotojo, užsitraukusio aplinkosaugininkų nemalonę dėl neteisėtai nupjautų medžių viršūnių, pakalbinti

Ilgą laiką Alksniupius terorizavusios varnos neteko būsto: Pakalniškių seniūnijos atstovai nupjovė medžių viršūnes, kuriose paukščiai buvo įsirengę lizdus.

nepavyko.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia