“Gelbėkit ligoninę!”- pagalbos šaukiasi personalas

0
654
Į Ligoninę atvykstančius pacientus pasitinka ne medikai, o statybininkai.

Su žurnalistais susisiekę Radviliškio ligoninės personalas prašo pagalbos. Jų nuomone, karantino metu remontuoti patalpas, kelti dulkes ir pažeisti griežtus švaros, higienos ir saugumo reikalavimus nedera su sterilios įstaigos statusu. Anot skambinančiųjų, kurie žinodami direktoriaus Vaido Smalinsko polinkį persekioti žmones už išreikštą kritiką prašė anonimiškumo, dabar pats netinkamiausias metas vykdyti remonto darbus. Tuo tarpu įstaigai vadovaujantis V.Smalinskas mano, kad dulkės ir kiti nepatogumai tėra laikinas dalykas, o visa kita kontroliuojama.

Vakar pagrindinio įėjimo durys buvo plačiai atidarytos, bet jokio perspėjimo apie draudimą lankyti ligonius ar įeiti į pastatą. Žurnalistų akivaizdoje ne tik darbavosi statybininkai, bet pro įėjimą praėjo mažiausiai dešimt pacientų. Dulkių vienu metu buvo tiek daug, kad atrodė, jog iš pastato veržiasi dūmai. Tačiau direktoriui V.Smalinskui tai neatrodo kažkas labai blogai. Jis teigė, kad remonto darbais siekiama pagerinti pacientams teikiamų paslaugų kokybę.

Remiantis CVP IS duomenimis, ligoninėje paprastojo remonto darbus atliks įmonė “Akira Group” už 9 tūkst. 915,95 eurus. Statybininkai pasamdyti nuo gegužės 22 dienos ir darbus turėtų atlikti iki birželio 8 dienos. Tiesa, sutartyje V.Smalinskas įrašė sąlygą, kad remonto darbus galima pratęsti vienam mėnesiui. Panašu, kad personalas, tiek gydytojai su med. slaugytojomis, tiek pagalbinis, bai atvykstantys pacientai turės dūsti nuo dulkių. Nors vadovas teigia, kad viskas kontroliuojama, deja, statybininkų sukeltos gal net pavojingos sveikatai dulkės laisvai sklinda ne tik ligoninės koridoriais.

Visuomenės sveikatos centro Radviliškio skyriaus vedėja Loreta Stirblienė teigė, kad ligoninei nėra privaloma informuoti apie ketinamus planus remontuoti patalpas. Susisiekusi su ligonine, skyriaus vedėja išsiaiškino, kad remontas vyksta netoli izoliacinių patalpų, kurios naudojamos ligoninės pacientų izoliavimui dėl COVID – 19 ligos.

Palikti komentarą

avatar