Gyvus šuniukus užkasęs bedarbis gavo viešųjų darbų

1
220
Už bandymą nužudyti šuniukus, bedarbis Vytautas gavo viešųjų darbų. Asociatyvi nuotrauka.

Už žiaurų elgesį su gyvūnais 61 metų Šiaulių rajono gyventoją  teismas pripažino kaltu ir skyrė 4 mėnesius viešųjų darbų įpareigojant jį kas mėnesį išdirbti po 20 valandų visuomenės labui.

Šių metų rugsėjo 12 -sios naktį daugiabučio namo kieme bedarbis Vytautas (vardas pakeistas – red.) tyčia užkasė šešis 1–3 parų amžiaus šuniukus, norėdamas juos nužudyti, dėl ko vienas jų nudvėsė.
Per policijos vykdytą ikiteisminį tyrimą  kaltinamasis prisipažino pasielgęs blogai, tačiau tvirtino neturėjęs kito pasirinkimo.
Vyras papasakojo, kad augino 7 metų mišrūnų veislės kalytę Mirtą, kuri atsivedė šuniukus. Kadangi jis nedirba, sunkiai gyvena, 6 šuniukus jam būtų buvę sunku išlaikyti, todėl sugalvojęs juos užkasti. Kai lauke sutemo, vyras pasiėmė kastuvą ir užkasė visus šuniukus savo kieme, po vyšnia.

Kaimynė dieną matė, kad Vytautas tądien po kiemą lakstė su kastuvu. Moteris patvirtino mačiusi, kaip kaimyno kalė iššoko pro langą, kažką juodo įsikąsdavosi į dantis ir vėl grįždavo namo. Tuomet kaimynė nesuprato, kad tai šuniukai. Naktį moteris girdėjo cypiant šuniukus, o kitą dieną keli kaimynai ti sužinoję nuėjo į jo kiemą ir atkasė 4 šuniukus, kurių vienas buvo negyvas. Vėliau dar du šuniukus atkasė atvykę tarnybų darbuotojai.

Šuniukus gyvus palaidojęs vyras prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Kadangi buvo taikytas supaprastintas bylos procesas, paskirta bausmė sumažinta vienu trečdaliu. Nesutikdamas su teismo sprendimu, kaltinamasis turi teisę per 14 dienų nuo dokumento gavimo paduoti prašymą Šiaulių apylinkės teismui surengti bylos nagrinėjimą teisme. Jei  teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisėję, jis yra nebeskundžiamas.

 

Parengtą pagal Šiaulių apylinkės teismo informaciją.

0 0 votes
Article Rating
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
baisu
baisu
3 months ago

Būtina griežtinti bausmes.