Savivaldybės administracija užsimojo įsigyti tris butus

0
374
Norintys butą parduoti asmenys paraiškas pateikia tiesiogiai patys.

Gyventojai turi galimybę parduoti savo būstą – Radviliškio rajono savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka tris butus.

Pirma pirkimo dalis – dviejų kambarių butas Radviliškio mieste. Perkamo dviejų kambarių buto bendrasis plotas ne mažesnis nei 40 kv. m ir ne didesnis 65 kv. m.

Antra pirkimo dalis – dviejų kambarių butas Radviliškio mieste. Perkamo dviejų kambarių buto bendrasis plotas ne mažesnis nei 40 kv. m ir ne didesnis 65 kv. m.

Trečia pirkimo dalis – vieno kambario butas Radviliškio mieste. Perkamo vieno kambario buto bendrasis plotas ne mažesnis nei 30 kv. m ir ne didesnis 40 kv. m.

Neperkami butai, kurie turi bendro naudojimo patalpas (virtuvę, tualetą, dušinę) bei šildomi krosnimi.

Reikalavimai perkamam būstui:

1. Butas turi būti geros techninės būklės, nusidėvėjimas ne didesnis kaip 60 proc., tinkamas gyventi be papildomų remonto išlaidų. Bute turi būti veikianti centralizuota ar autonominė šilumos sistema. Butas turi būti prijungtas prie centralizuoto vandens tiekimo tinklo bei centralizuotos kanalizacijos nuotekų sistemos. Bute turi būti įrengti elektros energijos ir vandens apskaitos prietaisai.

2. Butas negali būti perleistas tretiesiems asmenims, įkeistas, išnuomotas, atiduotas panaudai ir neturi būti jokių galiojančių sutarčių ar susitarimų dėl būsto perleidimo, nuomos, panaudos ar kitaip neturi būti suvaržytos būsto valdymo, naudojimo ar disponavimo teisės. Jei butas įkeistas, ne vėliau kaip pasiūlymo teikimo dieną, pasiūlymo teikėjas privalo pateikti kreditoriaus rašytinį sutikimą parduoti butą ir įsipareigojimą išregistruoti buto įkeitimą ne vėliau kaip per 10 (dešimt) darbo dienų nuo atsiskaitymo už butą dienos.

3. Siūlomas parduoti butas turi būti geros techninės būklės, tvarkingas, atitikti statybos bei specialiųjų normų (higienos, priešgaisrinės saugos ir kt.) reikalavimus:
3.1. Santechnikos įranga (vamzdynas, vonia arba dušas, klozetas, plautuvė, praustuvas, vandens maišytuvai) turi būti veikiantys;
3.2. Tvarkinga elektros instaliacija, veikiantys jungtukai, šakutės lizdai;
3.3. Sienos, lubos ir grindys turi būti tvarkingos, švarios (neturi būti pelėsio);
3.4. Durys turi būti sandarios, techniškai tvarkingos, su privaloma furnitūra;
3.5. Langai turi būti sandarūs, techniškai tvarkingi, su privaloma furnitūra.

4. Butas turi būti inventorizuotas ir teisiškai įregistruotas Nekilnojamojo turto registre (būsto kadastro byla turi atitikti esamą patalpų padėtį);

5. Perkamas gyvenamosios paskirties būstas turi būti įvertintas ir sertifikuotas pagal Lietuvos Respublikos statybos įstatymo nuostatas ir Statybos techninio reglamento STR 2.01.02:2016 reikalavimus. Pagal galimybes perkant butą siekiama įsigyti aukštesnės energinio naudingumo klasės būstą. Pardavėjas kartu su pasiūlymu turi pateikti buto energinio naudingumo sertifikatą kopiją. Pirmumas teikiamas kuo aukštesnės energinio naudingumo klasės namams.

6. Perkamas gyvenamosios paskirties butas turi būti be baldų (mobilių/kilnojamų), išskyrus įmontuojamus baldus (jei jų būklė gera).

7. Būsto pirkimo – pardavimo sutarties sudarymo dieną turi būti sumokėti visi mokesčiai už komunalines paslaugas, karštą ir šaltą vandenį, elektros ir šiluminę energiją, dujas, vietinę rinkliavą ir kiti.

Galutinis paraiškų-pasiūlymų pateikimo terminas – 2021 m. spalio mėn. 15 d. 11.00 val. Daugiau apie paraiškų teikimą – savivaldybės tinklapyje.

Parengta pagal Radviliškio rajono savivaldybės administracijos informaciją

0 0 votes
Article Rating
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments