Į “Radviliškio šiluma” vadovo kėdę taikosi penki kandidatai

0
1297
Dovanos

Šilta “vieta” ilgai nebūna tuščia. Taip būtų galima drąsiai pasakyti apie strateginės savivaldybės įmonės “Radviliškio šiluma” direktoriaus kėdę. Daugiau nei pusantrų metų laukęs meras Kazimieras Račkauskis pagaliau ryžosi ieškoti pamainos Pranui Mickaičiui. Šis dabar tik laikinai eina vadovo pareigas. Kai tik savivaldybės vadovas pasirašė potvarkį dėl konkurso,  dokumentus puolė teikti net keletas kandidatų, kuriuos galėjo sudominti beveik 4 500 eurų dydžio mėnesinis atlygis.

Ne visi atitiko reikalavimus 

Rajono vadovas potvarkį dėl įmonės “Radviliškio šiluma” vadovo paskelbimo pasirašė birželio 28 dieną. Anot rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos, informacinių technologijų ir komunikacijos skyriaus vyriausiosios specialistės Linos Stirbienės, iki penktadienio popietės dokumentus konkursui buvo pateikę 6 kandidatai. Vienas jų neatitiko minimalių reikalavimų, todėl varžytis dėl solidaus atlyginimo liko penki. O pagrindiniai reikalavimai turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą technologijos mokslų srities (energetikos, šilumos, aplinkos, mechanikos inžinerijos krypties) išsilavinimą bei turėti ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamojo darbo patirtį.

Pasak savivaldybės atstovų, konkursas vyks liepos 11 dieną, 10 val. Minimalus numatytas konkursinis balas – 6. Konkurso laimėtojui nepakaks įstabaus gyvenimo aprašymo (CV) ir turtingos vadovavimo patirties, mat konkursas bus iš dviejų dalių. Antroji ir pati “linksmiausia” konkurso dalis – įmonės veiklos programos pristatymas. Ji gali būti lemtinga.

Bet kandidatus vertins anaiptol ne pats rajono vadovas, o specialiai šiam reikalui sudaryta komisija. Jai vadovaus Eglė Ivanauskytė, savivaldybės administracijos direktorė, o nariais bus Raimonda Balinskienė, Juridinio skyriaus vyriausioji specialistė, Egidijus Barčkus, UAB „Radviliškio vanduo“ direktorius, Žaneta Buniuvienė, Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja; Justė Kriuklienė, Investicijų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistė ir Justinas Pranys, Radviliškio miesto seniūnijos seniūnas.

“Iš kandidatų tikimasi, kad jie konkurso metu atskleis asmenines savybes, žinias ir kompetencijas, kurios reikalingos vadovo darbe”, – atkartojo mero ir konkurso komisijos lūkesčius išreiškė atstovė spaudai L. Stirbienė.

Trypčiota pakankamai ilgai

Konservatoriaus P. Mickaičio antroji kadencija baigėsi 2022 metų gruodžio 31 dieną. Jo bendrapartiečio Seimo nario Antano Čepononio pastangos 2022 metų pabaigoje pramušti įstatymo pataisą dėl neribotų kadencijų vadovams valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse nesulaukė palaikymo. Iki 2023 metų savivaldos rinkimų savivaldybių įmonių vadovai buvo tiesiogiai pavaldūs ne merams, o savivaldybių administracijų direktoriams. Tad pernai P. Mickaičio bendrapartietė konservatorė Jolanta Margaitienė pasirašė įsakymą leisdama kadenciją pabaigusiam direktoriui ir toliau sėdėti šiltoje bei gerai apmokomoje kėdėje, t.y. ir toliau vadovauti įmonei, bet kaip laikinas vadovas.  O merui K. Račkauskiui prireikė keliolikos mėnesių, kad paskelbtų konkursą naujam vadovui surasti.

Ankstesnis straipsnis“Snusams” ir “dipsams” – galas mokyklose?
Kitas straipsnisStatybvietėje rastas karo laikų sprogmuo: prireikė išminuotojų

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia