Statybvietėje rastas karo laikų sprogmuo: prireikė išminuotojų

0
432
Dovanos

Vakar, 38 minutės po 15 valandos į Bebrujų kaimą skubėjo visos tarnybos. Čia, atliekant kasimo darbus viename sklype, buvo rastas karo laikų sprogmuo. Įvykio vietoje buvo įvestas planas “Skydas”.

Po pranešimo gavimo į vietą atvyko visos atitinkamos tarnybos, įskaitant priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir Lietuvos kariuomenės inžinerijos bataliono išminuotojus. Statybvietė buvo kuriam laikui izoliuota, atlikta evakuacija.

Rastas pailgas, be antgalio ir surūdijęs 85 mm artilerijos sviedinys buvo saugiai nulydėtas į Stalmokų karjerą Radviliškio rajone, kur jis buvo sėkmingai sunaikintas. Stalmokų karjeras yra žinomas kaip vieta, kurioje saugiai sunaikinami rasti sprogmenys. Ši vieta pasirinkta dėl savo atokumo nuo gyvenamųjų vietovių ir tinkamų sąlygų saugiam sprogmenų sunaikinimui.

85 mm artilerijos sviediniai buvo plačiai naudojami per Antrąjį pasaulinį karą. Jie buvo skirti naudoti artilerijos pabūklams ir dažniausiai buvo naudojami tiek antžeminėse operacijose, tiek siekiant naikinti šarvuočius ir tvirtoves. Sviediniai buvo užpildyti sprogstamąja medžiaga ir turėjo sprogstamąjį antgalį, kuris suveikdavo smūgio metu. Dėl šių savybių tokie sviediniai kelia didelę grėsmę, net jei randami po daugelio metų nuo karo pabaigos.

Ankstesnis straipsnisĮ “Radviliškio šiluma” vadovo kėdę taikosi penki kandidatai
Kitas straipsnisRajone siaučia sukčiai: išviliota tūkstančiai eurų

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia