Rajone siaučia sukčiai: išviliota tūkstančiai eurų

0
336
Sukčiai naudoja panašius scenarijus: tiek per socialinius tinklus, tiek per elektronines komunikacijos priemones jie sugebėjo išvilioti pinigus iš gyventojų.
Dovanos

Radviliškyje siaučia sukčiai, pasinaudodami įvairiais scenarijais ir gudrybėmis. Per pastarąsias dvi dienas jų aukomis anaiptol ne lengvatikiai žmonės. Apgavikai sugebėjo išvilioti pinigus iš gyventojų, naudodami socialinius tinklus ir elektroninės bankininkystės paslaugas.

Melagingas automobilių dalių pardavimas

Liepos 7 dieną Raudondvario kaime gyvenantis 39-erių metų vyras tapo sukčiavimo auka, bandydamas įsigyti automobilio detalių. Vyras socialiniame tinklalapyje „Facebook“ rado skelbimą apie parduodamas automobilio dalis. Tikėdamasis įsigyti prekes, jis į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą pervedė 970 eurų. Deja, prekės taip ir negavo, o pinigai jam nebuvo grąžinti. Šioje situacijoje vyras patyrė 970 eurų turtinę žalą.

Melagingas piniginis prizas

Liepos 8 dieną Aukštelkų kaime gyvenanti 65-erių metų moteris taip pat tapo sukčiavimo auka. Ji per „Messenger“ programėlę sulaukė žinutės, kurioje buvo informuota apie laimėjimą – 2500 eurų, 1250 eurų ir dar 1250 eurų. Norėdama atsiimti tariamą prizą, moteris turėjo suvesti elektroninės bankininkystės kodus per „Smart ID“ programėlę. Tai padariusi, ji pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos neteisėtai buvo nuskaičiuota 3000 eurų.

Policijos patarimai

Abu šie atvejai rodo, kad sukčiai naudoja panašius scenarijus: tiek per socialinius tinklus, tiek per elektronines komunikacijos priemones jie sugebėjo išvilioti pinigus iš gyventojų. Radviliškio policija primena gyventojams būti atsargiems ir nepasitikėti nepatikimais skelbimais ar žinutėmis, kurios žada didelius laimėjimus. Svarbu niekada neatskleisti savo elektroninės bankininkystės duomenų nepažįstamiems asmenims ar nepatikimoms svetainėms.

Policija taip pat ragina visus, kurie gali būti tapę sukčiavimo aukomis, nedelsiant kreiptis į teisėsaugos institucijas ir pranešti apie incidentą. Kuo daugiau informacijos surinks policija, tuo didesnė tikimybė sulaikyti sukčius ir užkirsti kelią tokiems atvejams ateityje.

Šie sukčiavimo atvejai yra tiriami pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 straipsnį dėl sukčiavimo. Sukčiavimas yra rimtas nusikaltimas, už kurį numatomos griežtos bausmės. Policija tikisi, kad visuomenė bendradarbiaus ir padės surinkti reikalingą informaciją apie sukčius.

Ankstesnis straipsnisStatybvietėje rastas karo laikų sprogmuo: prireikė išminuotojų
Kitas straipsnisPranių sėkmės „mokestis“ – pusę milijono eurų

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia