Kleboniškių kaime – patirtis iš pirmų amatininkų rankų

0
906
Medžio drožėjas pristato savo dirbinius. Lauros Prascevičiūtės nuotr.

Radviliškio rajone esantis Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities skyrius sulaukė itin daug lankytojų – čia vyko „Senųjų amatų ir edukacijų diena“, priešpaskutinį kartą šią vasarą.

Muziejaus kiemuose ir gryčiose amatininkai ir edukatoriai dalijosi senųjų amatų paslaptimis, kasdieninių darbų patirtimi ir geromis emocijomis. Čia buvo ir puodžius bei varkalis, juostų ir pintinių pynėjos ir medžio drožėjas, taip pat audėja, siuvėja, šiaudinių sodų rišėjas. Veikė lėlių iš skiaučių rišimo, virvelių vijimo, linų apdirbimo, verpimo ir kitos dirbtuvėlės.  užsiėmimų netrūko nei vaikams, nei suaugusiems. Vieni amatus išbandė pirmą kartą, kiti prisiminė turėtus įgūdžius. Amatininkai noriai ir kantriai dalijosi žiniomis, kurdami darbingai smagią atgijusio kaimo nuotaiką.

Lankytojai Kleboniškių kaime galėjo ne tik mokytis amatų, kasdienių darbų, žaisti senuosius žaidimus, bet ir apžiūrėti Kleboniškių kaimo ekspozicijas bei parodas. Gryčiose ir klėtyse eksponuojama paroda „Tautinis kostiumas“ iš Marijos ir Kęstučio Simanavičių kolekcijos – 25 tautiniai kostiumai iš penkių Lietuvos regionų: Aukštaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos. Voronių kaimo klėtyje veikia Lietuvos tautodailininkų sąjungos narės Stanislavos Baronienės tapybos ir grafikos darbų paroda. Augalų mėgėjus kaimo darželiuose vilioja rugpjūčio žiedai.

Paskutinė šių metų „Senųjų amatų ir edukacijų diena“ vyks rugpjūčio 14 dieną, šeštadienį..

Parengta pagal Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio informaciją.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia