Kova dėl Seimo nario kėdės intensyvėja

0
370
Rinkimai į Seimą Radviliškio-Tytuvėnų rinkimų apygardoje Nr. 44

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) tinklalapyje paviešinta informacija apie kandidatus į Seimą. Tarp jų taip pat ir asmenys, norintys būti išrinkti nuo Radviliškio-Tytuvėnų rinkimų apygardos. Šiuo metu sąraše yra 9 asmenys, tačiau sąrašas dar gali keistis, jei patikrinusi pareiškinius duomenis, VRK nuspręs pašalinti asmenis, neatitinkančius Seimo rinkimų įstatymo nuostatų. Arba patys kandidatai nuspręs pasitraukti iš kovos.

Nors buvo pateikusi visus reikiamus dokumentus, iš rinkimų pasitraukė Audronė Beresnevičienė. Ji tvirtina, kad ją iškėlusi partija buvo pažadėjusi sumokėti užstatą, tačiau laiku to nepadarė.

Antanas Čepononis

Pirmasis sąraše yra dabartinis Seimo narys 55 metų Aurimas Gaidžiūnas, kuris į parlamentą buvo išrinktas prieš keturis metus. Verslininkas, žemės ūkio technika prekiaujančios ir žemės dirbimo paslaugas teikiančios įmonės „Auridana“ steigėjas iškeltas nuo Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LŽVS). Partijos sąraše jis yra 35 numeriu.

Aurimas Gaidžiūnas

Antrasis – šeštą kadenciją rajonui vadovaujantis Antanas Čepononis. Darbų ir technologijos mokytojo ir viešojo administravimo diplomus turintis 60 metų meras antrą kartą dalyvauja Seimo rinkimuose. Jį iškelė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija. Partijos daugiamandatiniame sąraše A.Čepononis yra 37 – as.

Dalia Dilnikienė

Trečioji sąraše yra 49 metų Dalia Dilnikienė iš Šiaulių. Moteris Radviliškio-Tytuvėnų rinkimų apygardoje kandidatuoja su šiemet įkurta Krikščioniu sąjunga.

 

Mykolas Teisutis

Ketvirtasis kandidatas yra Teisutis Majauskas, Tytuvėnų apylinkių seniūnijos vyriausiasis specialistas. Kandidatą iškėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis. Vyras į Seimą nesėkmingai kandidatavo ir 2016 metais.

 

Penktas buvo Darius Leonas, kurį iškėlė Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Apie 39 metų kandidatą viešai prieinamos informacijos beveik nėra. Be to, kandidatas nėra žinomas Radviliškio rajone. VRK patikrinusi jo pareiškinius dokumentus, nustatė, kad kandidatas nuslėpę teistumą. Tačiau Gedimino Kirkilo vadovaujama partija pati atšaukė jo kandidatūrą.

Alfredas Kiškis

Alfredas Kiškis, Mykolo Romerio universiteto profesorius, iškeltas Arvydo Juozaičio vedamo „Kartų solidarumo sąjungos – Santalkos Lietuvai“ judėjimo. 61 metų kandidatas taip pat negyvena Radviliškio ar Kelmės rajonuose.

 

Zita Žvikienė

Antroji moteris sąraše – Darbo partijos iškelta Zita Žvikienė yra vyriausia amžiumi. 64 metų diplomuota teisininkė dvi kadencijas buvo Seimo narė, o 2004 metais buvo išrinkta vienmandatėje Radviliškio rinkimu apygardoje. Šiuo metu yra Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narė, pensininkė. Ji Darbo partijos daugiamandatiniame sąraše įrašyta 26 numeriu.

Kazys Račkauskis

Aštuntas yra Lietuvos socialdemokratų partijos iškeltas 39 metų Kazimieras Račkauskis. Maisto pramonės perdirbimo inžinieriaus magistro laipsnį turintis vyras yra Radviliškio rajono savivaldybės narys. Partijos suformuotame daugiamandatiniame sąraše K.Račkauskis yra 79 – asis.

Marius Aleksiūnas

Devintas kandidatas yra 44 metų žurnalistas Marius Aleksiūnas. Politikos mokslų bakalauro ir tarptautinių santykių magistro išsilavinimą turintį nepartinį visuomenininką iškėlė Centro partija – Tautininkai. Kandidatas pirmą kartą kandidatuoja į Seimą.

Gediminas Lipnevičius

Paskutinis kandidatas yra Gediminas Lipnevičius. 43 metų Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys išsikėlė pats. Pretendentas yra buvęs TS-LKD ir „Tvarkos ir Teisingumo“ partijų narys ir į Seimą bando patekti nebe pirmą kartą. Tai vienintelis iš viso sąrašo, kuris teistas – 1993 metais Radviliškio rajono apylinkės teismas jį nuteisė už vagystę.

Palikti komentarą

avatar