Ligoninės darbuotojai – darni ir pacientams dirbanti komanda

0
240
Nuo 2019 metų platų chirurginių paslaugų spektrą siūlo Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas, gydytojas chirurgas Edmundas Sakalauskas.

Paskutiniai treji metai Radviliškio ligoninei buvo išskirtinai aktyvūs. Vyko teigiami pokyčiai, nuveikta daug darbų, kuriais įstaiga gali pagrįstai didžiuotis. Svarbiausias ligoninės vadovų komandos tikslas – paversti Radviliškio ligoninę prestižine ir konkurencinga regiono sveikatos priežiūros įstaiga, teikiančia sveikatos priežiūros paslaugas pagal Europos standartų reikalavimus bei Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijas, užtikrinančia asmens sveikatos priežiūros paslaugas mūsų regiono gyventojams. Siekiama tapti vienais iš Šiaulių krašto lyderių.

Pokyčių pagrindas – profesionalūs ir motyvuoti darbuotojai

Energingi, profesionalūs ir aukštos kvalifikacijos darbuotojai yra geriausias įstaigos sėkmės garantas, todėl personalui skiriama ypač daug dėmesio. Pastaruoju metu keičiasi ne tik gydytojų, bet ir pacientų kartos, todėl jauni medikai vis labiau laukiami ir vertinami. Ligoninės administracijai pavyksta pritraukti jaunus specialistus darbui iš kitų rajonų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir kt. Tobulėjančios informacinės technologijos ir informacijos prieinamumas jaunų specialistų leidžia ieškoti internetiniuose darbo paieškos portaluose, aktyviai bendradarbiauti su Vilniaus ir Lietuvos sveikatos medicinos universitetais, kitomis švietimo įstaigomis, dalintis darbo pasiūlymais.

Ligoninės atstovai dalyvauja įvairiose renginiuose, karjeros dienose, kur išsamiai pristato įstaigą, jos veiklą, profesinio tobulėjimo bei karjeros galimybes. Prie sėkmės prisideda ir didėjantis Radviliškio miesto patrauklumas bei rajono savivaldybės siūlomos finansavimo programos, kurios skatina jaunus specialistus gyventi ir dirbti Radviliškyje.

Lanksčios ir darbuotojams palankios darbo sąlygos

Aktyviai bendradarbiaujant siekiama, kad Radviliškio ligoninėje dirbantis kolektyvas turėtų optimalias darbo sąlygas. Siūlomos profesinio tobulėjimo, praktikos ar savanoriško darbo galimybės. Kiekvienas prisijungęs prie kolektyvo tampa pilnaverčiu komandos nariu. Gerbiama ir vertinama tiek jaunų, tiek patirties turinčių darbuotojų nuomonė, požiūris, atliekamas darbas, skatinamos iniciatyvos, naujovės.

Motyvacinė sistema įstaigoje skirta darbuotojams, jų motyvacijai, todėl kuria gerą mikroklimatą: sistemingai peržiūrima ir koreguojama darbo užmokesčio apskaitos tvarka, suteikiamos visos socialinės garantijos, esant poreikiui perskirstomas ir dalinamas darbo krūvis, apmokamos papildomos darbo valandos, visi darbo užmokesčio apskaitos tvarkos pakeitimai derinami su ligoninėje veikiančia Darbo taryba. Organizuojami švenčių minėjimai, skatinamas bendruomenės jausmas ir betarpiškas bendravimas.

Reguliariai atnaujinant ir pagal esamą situaciją koreguojant Radviliškio ligoninės darbo užmokesčio apskaitos tvarką ligoninėje dirbantiems gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams vidutinis darbo užmokestis, lyginant 2018–2020 metus, ženkliai didėjo. Gydytojams: 1296 Eur (2018 m.), 2974 Eur (2019 m.) ir 3329 Eur (2020 m.) neatskaičius mokesčių. Bendrosios praktikos slaugytojams: 730 Eur (2018 m.),  955 Eur (2019 m.), 1211 Eur (2020 m.) neatskaičius mokesčių. Lyginant gydytojų darbo užmokestį su kitomis Šiaulių regiono ligoninėmis,  Radviliškyje dirbančių gydytojų atlyginimai yra didžiausi, o palyginus su didžiausiomis šalies gydymo įstaigomis, kurios teikia tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas – labai panašūs.

Nauji savo sričių profesionalai

Nuo 2018 metų Radviliškio ligoninėje įsidarbino 27 gydytojai ir 12 slaugytojų. Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje pradėjo dirbti 3 nauji gydytojai, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje – 15, Konsultacinėje poliklinikoje – 4 gydytojai, taip pat po vieną gydytoją Slaugos ir palaikomojo gydymo, Vidaus ligų, Ambulatorinės reabilitacijos, Chirurgijos bei Ortopedijos-traumatologijos skyriuose. Daug pacientų apsilankymų sulaukia ligoninėje dirbanti gydytoja vaikų kardiologė Aurelija Pukienė, atvykstanti iš Klaipėdos vaikų ligoninės bei gydytojas urologas Titas Telksnys, konsultuoti atvykstantis iš Klaipėdos universitetinės ligoninės. Radviliškio ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje kiekvieną pirmadienį dirba ir gydytoja endokrinologė Vilija Ramanauskienė, konsultuoti pacientų atvykstanti iš Kėdainių ligoninės. Daugiau nei pusė visų dirbančių gydytojų yra atvykstantys iš kitų Lietuvos miestų, tad teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ligoninėje prilygsta, o kai kuriais atvejais, ir lenkia kitas rajonų ar regionines ligonines.

Ligoninėje dirbančių gydytojų amžiaus vidurkis santykinai geras, tačiau dabar dėmesys sutelktas į bendrosios praktikos slaugytojus, nes daugiau nei pusė – 55,6 proc. – bendrosios praktikos slaugytojų yra vyresni nei 50 metų, o 20,7 proc. – sulaukę 60 ir daugiau metų amžiaus. Dedamos pastangos, kad jau artimiausioje ateityje tarp bendrosios praktikos slaugytojų atsirastų daugiau jaunosios kartos specialistų, baigusių studijas, o taip pat praktiką Radviliškyje reguliariai atliekančių studentų bei studenčių.

Radviliškio ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje kiekvieną pirmadienį dirba ir gydytoja endokrinologė Vilija Ramanauskienė, konsultuoti pacientų atvykstanti iš Kėdainių ligoninės.

Kiekvienas į ligoninę atvykęs pacientas gauna jam reikalingą konsultaciją, tyrimą, medicininę pagalbą ar pritaikytą gydymą. Tai įstaigos misijos – teikti kokybiškas ir saugias, atitinkančias pacientų poreikius sveikatos priežiūros paslaugas – įgyvendinimo pavyzdys. Todėl ligoninėje siūlomų gydymo paslaugų ir kvalifikuotų medicinos specialistų pasirinkimas didelis. Štai nuo 2019 metų platų chirurginių paslaugų spektrą siūlo Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas, gydytojas chirurgas Edmundas Sakalauskas. Gydytojui tenka atsakingas darbas – ekstrinės pilvo operacijos: išvaržų, opaligių, pūlinių, apendiksų, gangrenų, cholecistektomijos ir kt.

Moderni ir atnaujinama įranga

Rūpinantis darbuotojų bei pacientų optimaliomis sąlygomis Radviliškio ligonine nuolat investuoja ir atnaujina bei įsigyja naują medicininę įrangą. Tai užtikrina teikiamų medicininių paslaugų kokybę, vientisumą ir efektyvumą. Įsigyta ir atnaujinta rentgeno diagnostikos įranga, kompiuterinis perimetras, monitorius artroskopinėms operacijoms, operacinis stalas, tirpalų pašildymo spinta, deguonies koncentratoriai, elektrokardiografai, lankstusis endoskopas, monotoriaus sistema su centrine stotele ir kt. Renovuotas operacinių skyrius. Pakeistos beveik visos stacionarinio gydymo palatose esančios lovos – vietoj jų, pacientų patogumui, įrengtos naujos funkcinės lovos.  Pradėtas vykdyti projektas „Geriatrijos dienos stacionaro ir konsultacinio kabineto įkūrimas“.

Šiandien ligoninė – darbdavys – traukia jaunėjančia, aktyvia ir kvalifikuota komanda, konkurencingu darbo užmokesčiu, besiplečiančia medicininių paslaugų pasiūla bei nuolat atnaujinama medicinine įranga. Administracija yra suinteresuota pritraukti kuo daugiau jaunų specialistų, kurie palengva perims savo kolegų patirtį, galės juos pakeisti sulaukus garbaus amžiaus, tad ligoninė yra atvira visų sričių medicinos darbuotojams. Šiandien ypač laukiamas Vidaus ligų gydytojas, kuriam siūlomas mėnesinis atlygis – 5000 Eur neatskaičius mokesčių.

Palikti komentarą

avatar