Meilę katėms „išplėšti“ bando savivaldybės biurokratai

0
644
Vasario 16-osios gatvėje su dešimtimis murklių besiglaudžiantis vyras užsitraukė savivaldybės viešosios tvarkos sergėtojų nemalonę.

Praėjusią savaitę prieš Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus turėjo stoti fanatiška meile katėms Radviliškyje garsėjantis garbaus amžiaus Antanas. Vasario 16-osios gatvėje su dešimtimis murklių besiglaudžiantis vyras užsitraukė savivaldybės viešosios tvarkos sergėtojų nemalonę. Bet ne todėl, kad labai myli keturkojus gyvūnėlius, o todėl, kad tai daro pažeisdamas nustatytą tvarką. Tad jam buvo surašytas protokolas, pskirta 140 Eur bauda. Antanas nesutiko su tokiu Radviliškio rajono savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialisto nutarimu – jį apskundė teismui. Į jį jis vienintelis kažkodėl taip ir neatvyko.

Svarstė paštininkų darbo ypatumus

Bylą turėjusi nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė pirmiausiai teiravosi, kodėl teisme nepasirodė valdininkų nutarimą skundęs gyventojas. Teismo posėdžių sekretorė pažymėjo, kad Antanui buvo išsiųstas šaukimas per Lietuvos paštą. Posėdyje kurį laiką buvo svarstomi paštininkų darbo ypatumai, o ne bylos detalės. Anot teismo darbuotojų, šaukimas išsiųstas, tačiau iš pašto taip ir neatkeliavo joks pranešimas, ar teismo siųstas dokumentas, informuojantis, kad korespondencija pasiekė adresatą. 

Teismas matė pareigą pasirūpinti, kad kačių mylėtojas daugiau posėdžių nepraleistų. Buvo bandoma išsiaiškinti, ar asmens atvesdinimui į teismą reikėtų policijos pagalbos. Apsispręsta papildomai išsiųsti šaukimą. Neatmesta, kad pensinio amžiaus vyras galėjo turėti tam tikrų sveikatos problemų, dėl kurių ir praleido teismo posėdį.

Gelbėja bešeimininkes kates

Priežastis, dėl kurių kates mylinčiam Antanui buvo surašytas protokolas, po posėdžio dėstė Savivaldybės administracijos atstovas Erlandas Pranys ir už komunalinį ūkį atsakingas Radviliškio miesto seniūnijos darbuotojas Valdas Miliauskas.

„Asmuo labai piktybiškas, laužo ir gadina spąstus ir narvus, kuriais gaudomos bešeimininkės katės. Žmogų kelis kartus įspėjome, kad taip nedarytų. Tos gatvės daugiabučių kiemai pilni kačių, gyventojai skundžiasi smarve ir nešvara, o jis lyg niekur nieko ir toliau jas šeria. Sakėme, susitvarkykite teisiškai vietą, kur galėsite šerti kates. Deja, jis atsakomybės nenori prisiimti, bet vis tiek kelia problemų ne tik kaimynams, bet ir mums. Tad privalėjome surašyti protokolą ir skirti minimalią įstatyme numatytą baudą. 140 eurų. Daug, bet visus kitus būdus mes jau išbandėme“, – sakė valdininkai.

Marius Aleksiūnas

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia