Radviliškio turguje – ginčas dėl vietos

0
3191

Praėjusią savaitę į Radviliškio miesto turgų skubėjo policija. Pareigūnai ne bulvių nusipirkti norėjo, bet privalėjo sureaguoti į pagalbos šauksmą. Smulki prekybininkė Bronė iš Panevėžio išsikvietė policiją, netrukus po to, kai tarp jos ir turgaus šeimininkų Kęstučio ir Laimutės Šlamų įsiplieskė netikėtas konfliktas. Patys K. ir L.Šlamai įsitikinę, kad tai galėjo būti provokacija, kurios užsakovai taip ir lieka nežinomi.

Per mažai vietos

Panevėžietė Į Radviliškio miesto turgų atvyko pirmą kartą. Naujais drabužiais ji prekiauja jau ne vieną dešimtmetį Panevėžio turguje bei aplinkiniuose apskrities miestuose. Paskatinta draugės, pabandė laimę ir Radviliškyje. 

„Daug metų prekiauju drabužiais ir kitomis smulkmenomis. Gera pažįstama pasiūlė atvažiuoti ir į Radviliškį. Buvo ketvirtadienis, atvažiavau į turgų ir sumokėjusi 10 eurų, gavau vietą. Bet iš karto pastebėjau, kad per ankšta ten, kur man leido prekiauti. Kaip išsikrauti prekes, jei net durelių atidaryti neįmanoma? Kitų prekybininkų automobiliai stovėjo pernelyg arti. Paprašiau savininkės daugiau vietos, tai man pasakė, kad jei noriu dviejų vietų, tai reikės mokėti 20 eurų“, – pasakoja apie konflikto užuomazgą pensininkė Bronė iš Panevėžio.

Centrinis takas

L.Šlamienė paklausta apie nesusipratimą turguje, greitai sumojo apie ką kalbama. Anot turgaus šeimininkės, atvykėlė jau nuo pat pradžių kėlė šiokių tokių įtarimų, tačiau prasidėjęs turgaus darbas nelabai leido aiškintis, kas ir kaip. Vėliau naujoji prekiautoja vėl išsikvietė turgaus savininkus ir pareikalavo imtis veiksmų dėl per ankštos vietos. 

„Kai ji (Bronė – red.) atvažiavo ir paprašė leisti prekiauti, jai parodžiau vietą. Pačiame turgaus centriniame take. Ten gali laisvai tilpti automobilis, tsd galėjo pradėti darbuotis. Po kurio laiko ji pradėjo piktintis, kad per mažai vietos, ir aš jai pasiūliau eiti į kitą turgaus vietą ir išsipirkti dvi vietas, jei nori daugiau erdvės. Nuo tada ir prasidėjo. Per tiek metų neturėjau ne vieno atvejo, kad būtų kviečiama policija“, – stebėjosi L.Šlamienė.

Brangu

Pasiūlymą susimokėti 20 eurų už didesnį plotą Bronė priėmė tarsi asmeninį įžeidimą. Anot drabužiais prekiaujančios moters, mokėti tokią sumą vos už kelias valandas jai per didelė našta.

„Aš prekiauju ne tik Panevėžyje, bet ir Kupiškyje, Anykščiuose, Pasvalyje ir kituose miestuose. Ten niekas net dešimt eurų neprašo, o Radviliškyje kaina užkelta labai aukštai. Man, pensininkei, tokia suma atrodo pernelyg akiplėšiška. Tiek susimokėti už vietą turguje tikrai sau leisti negaliu. Juk nežinau, nupirks ką nors iš manęs ar ne, o 20 eurų yra nemaži pinigai“, – Radviliškio turgaus įkainiais piktinosi atvykėlė.

Policija

Panevėžietė nusprendė susigrąžinti 10 eurų, kuriuos ji buvo sumokėjusi už vietą turguje. Tad patraukė pas Šlamus, kurie prekiauja netoli centrinio įėjimo į turgų. Čia pradeda skirtis abiejų pusių versijos. Anot Bronės, jai turgaus savininkai grąžinti pinigų nenorėjo, leisdami suprasti, kad ji kažką nešvaraus daro. 

Tuo tarpu Šlamai tikina savanoriškai atidavę pinigus, tik prašė sugrąžinti prekybininkei išduotą talonėlį. Išgirdę panevėžietę kviečiant telefonu policiją, Šlamai suprato, kad naujoji prekybininkė tiesiog siekė išprovokuoti konfliktą. Į turgų atvyko du pareigūnai. Jie buvo priversti išklausyti abi puses. Beje, tiek Bronė, tiek turgaus savininkė Laimutė teigia išgirdusios iš pareigūnų ne vieną patarimą.

Nevažiuoti ar neįleisti

Bronė sako, kad policijos pareigūnas stojo į jos pusę. „Man policininkas sakė, kad neturėčiau čia prekiauti, nes ne visai sąžininga turgaus savininkė yra. Be to, ji ledus iš „Maximos“ perka per visokias akcijas, o paskui perparduoda tiems patiems turgaus prekeiviams. Štai ką man pasakė policija“, – atvirauja panevėžietė. 

Tuo tarpu L.Šlamienė tikina, kad pareigūnų išsakyti patarimai jai leido manyti, kad yra palaikoma jos pusė. „Neįsileiskite tokių žmonių ir problemų neturėsite.“ Taip esą jai patarę teisėtvarkos sergėtojai.

Tikrins iš anksto

Nors Bronė žegnojasi, kad į Radviliškio turgų daugiau nė kojos nekels, L.Šlamienė taip pat sako turinti idėją, kaip apsisaugoti nuo tokių atvejų ateityje. 

„Kiekvienas, kuris norės prekiauti Radviliškio turguje, pirmiausiai atvyks pas mus ir bendrausime akis į akį. Juk turgavietė prekybininkams yra darbo vieta. Interviu metu ir žiūrėsime, ar tikrai žmogus nusiteikęs prekiauti, ar tai nėra tik kažkieno iš anksto ruošiama provokacija. Juk civilizuotame pasaulyje į turgus prekiauti ateina patikrinti žmonės. Juk ir dabar aš rizikuoju tais žmonėmis, kurie prekiauja mano turguje. Atėjus naujam žmogui, ilgą laiką dirbantys mano turguje prarastų dalį pajamų. Man nereikia, kad jie bankrutuotų. Gaila, kad įvyko tokia nemaloni situacija. Visa diena buvo sugadinta ne tik man, bet ir mano vyrui. Ir kitiems prekybininkams. Vyras turėjo net vaistus gerti, kad nusiramintų. Juk policijai ta moteris pasakė, kad ją Kęstutis norėjo net primušti. Patikrinsime iš anksto, ir nebeturėsime tokių problemų“, – savo planus dėl naujų prekeivių dėstė L.Šlamienė.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia