Mero rinkimai – balandžio 11 dieną

0
1366
Mero rinkimai numatyti balandžio 11 dieną.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Lapkričio 12 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą paskelbti naujus savivaldybės tarybos nario – mero rinkimus Radviliškio rajone. Rinkimus numatyta surengti 2021 m. balandžio 11 d.

 

Sprendimas surengti rinkimus Radviliškyje priimtas, kai Antanas Čepononis buvo išrinktas į Seimą. VRK pripažino ilgamečio Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero įgaliojimus nutrūkusiais prieš terminą lapkričio 12 d. Kadangi Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad savivaldybėje, kurioje nebelieka tiesiogiai išrinkto vadovo – mero-tarybos nario, per pusmetį turi įvykti nauji mero rinkimai.

VRK primena, kad Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimų politinė kampanija jau prasidėjo. Politinė reklama dėl Radviliškio rajono merų rinkimų privalo būti žymima įstatymų nustatyta tvarka.

Įstatymo numatyta tvarka savivaldybės tarybos narį – merą rinkėjai renka tiesiogiai ir be tarpininkų. Asmuo į savivaldybės tarybos narius – merus gali išsikelti pats arba gali būti iškeltas politinės partijos ar rinkimų komiteto. Partija ir rinkimų komitetai gali kelti kandidatus, o asmuo kandidatu į savivaldybės tarybos narius – merus gali keltis pats, jeigu yra įregistruotas politinės kampanijos dalyviu pagal Politinių kampanijų finansavimo ir finansavimo kontrolės įstatymą ne vėliau kaip iki rinkimų likus 83 dienoms, t. y. iki 2021 m. sausio 18 d.

Pareiškinių dokumentų priėmimas iš užsiregistravusių politinės kampanijos dalyvių prasidės 2021 m. sausio 18 d. ir truks iki vasario 5 d.

Patikrinus pareiškinius dokumentus, kandidatų į tarybos narius – merus sąrašą VRK paskelbs ne vėliau kaip iki 2021 m. kovo 12 d.

Jeigu per pirmąjį, 2021 m. balandžio 11 d. balsavimą meras nebus išrinktas, 2021 m. balandžio 25 d. bus rengiamas pakartotinis balsavimas.

Galimi kandidatai į mero postą:

Dabartinis vicemeras Mindaugas Pauliukas, LŽVS narys, apie tai jau pranešė savo Facebook profilyje.

Administracijos direktorė Jolanta Margaitienė buvo minima kaip kandidatė nuo TS-LKD partijos, ją savo įpėdine įvardino į Seimą iškeliavęs A.Čepononis.

Kaip realiausias socialdemokratų kandidatas įvardijamas Kazimieras Račkauskis. Tiesa, jis kol kas neskuba to įvardinti ir sako, kad spręs partija. Be to, pabrėžė jis, kad kandidatų skyriuje yra daug ir jis nėra vienintelis pasirinkimas.

Kitos partijos kol kas neapsisprendusios. Tiesa, dar vienas kandidatas bus Gediminas Lipnevičius, nepartinis Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys.

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar