Narkotikai mokyklose: problema tokia rimta, kad dalis politikų nebenori žiūrėti pro pirštus

0
523
Elektroninių cigarečių vartojimas tapo tokia aštria problema, kad dalis politikų nusprendė imtis veiksmų spręsti šią bėdą.

Į Radviliškio rajono švietimo įstaigas nusitaikė narkotines medžiagas pardavinėjantys nusikaltėliai. Tiksliau, jų taikiniais tapo moksleiviai, kuriems parduodamos pačios įvairiausios psichiką veikiančios medžiagos. Kad problema tokia rimta, pripažįsta ir valdžia. Tiesa, dauguma jų aktualią problemą sprendžia pasirinkę stručio taktika, tai yra sukišdami galvas į smėlį nebemato problemos. Bet ji niekur nedingsta, todėl kai tik atsirado pasiūlymas iš Demokratų sąjungos “Vardan Lietuvos” frakcijos vardu organizuoti posėdį dėl narkotinių medžiagų naudojimo švietimo įstaigose, sukėlė nemažą ažiotažą valdžios sluoksniuose. 

Poziciją dėl problemos švietimo įstaigose taip pat išsakė ir Laisvūnas Vaičiūnas, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas, bei visuomenės sveikatos specialistai.

Justas Malinauskas, frakcijos seniūnas rajono Taryboje, kartu su kolegomis Tarybos nariais Eduardu Martynkinu ir Vilmantu Petuška bei suorganizavo posėdį. Jame taip pat dalyvavo ir abu mero pavaduotojai. Į susitikimą frakcija pakvietė ne tik švietimo įstaigų vadovus ar administracijos Švietimo ir sporto skyriaus atstovus, bet ir policijos pareigūnus bei visuomenės sveikatos biuro specialistus. Kadangi tema labai jautri, pirmasis posėdis vyko už uždarų durų. Kodėl buvo nuspręsta slėptis nuo visuomenės akių, susitikimą organizavę politikai tvirtino, kad tik taip galima laisvai išsikalbėti ir suprasti pagrindines problemos priežastis. Reikia pažymėti, kad politikai daugiausiai akcentavo elektroninių cigarečių naudojimą ir skysčio šioms cigaretėms pardavinėjimą.

Į posėdį atvyko policijos pareigūnai ir gimnazijų vadovės.

Posėdis užtruko kone dvi valandas. Po posėdžio komentarus sutiko duoti tik politikai, tuo tarpu valdininkai su direktoriais ir policininkais greitai išsiskirstė nematydami reikalo pakomentuoti situaciją iš jų pusės. Anot J.Malinausko, tam tikrų narkotinių medžiagų kaip elektroninių cigarečių vartojimo problema tapo labai aktuali, nes nemažai mokinius turinčių gyventojų kreipėsi su prašymais “ką nors daryti”. Kitas frakcijos atstovas E.Martynkinas tikino, kad uždaro posėdžio metu buvo ne tik išklausyta, kokia tikroji padėtis rajono mokyklose, bet ir išgirsti teisėsaugininkų pasiūlymai, kaip spręsti šią problemą. Anot Tarybos nario, dauguma pasiūlymų, kuriuos pateikė policijos pareigūnai, yra įgyvendinami, bet tam reikėtų Savivaldybės administracijos pagalbos. “Aš manau, kad administracijoje esantis Viešosios tvarkos skyrius tikrai galėtų padaryti daugiau šiuo klausimu. Reikia viską sudėlioti taip, kad to skyriaus specialistams būtų suteikti tam tikri įgaliojimai ir jie galėtų patikrinti įtartinus asmenis. Mes buvome supažindinti, kad daugelis mokinių puikiai atsiskaičiuoja tuos penkiasdešimt metrų ir sau rūko, todėl tokiais atvejais būtų tikslinga ne vien tikėtis didesnio policijos ekipažų patruliavimo, bet ir Viešosios tvarkos skyriaus specialistų aktyvesnio įsikišimo. Žinoma, pagal galimybes”, – vieną iš idėjų kaip tvarkytis su šia problema svarstė E.Martynkinas, kuris sakė, kad priemonių, kaip spręsti šią problemą, frakcija iš susirinkimo dalyvių išgirdo ne vieną.

Posėdyje taip pat dalyvavo ir mero pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas, nuo 2021 metų rugpjūčio mėnesio paskirtas Radviliškio rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisijos pirmininku. Vicemeras pripažįsta, kad komisija tik popierinė ir beveik nevykdo jokios veiklos. Komisijos sudėtyje yra įvairių sričių specialistai kaip Visuomenės sveikatos biuro, Radviliškio rajono bendruomeninių parapijos namų, policijos, Vaiko teisių ir įvaikinimo tarnybos, Radviliškio pirminės sveikatos priežiūros centro ir kitų institucijų atstovai. Anot V.Krikščiūno, jis siūlysiąs rajono Tarybai komisijos pirmininku E.Martynkino kandidatūrą. Beje, rajono Taryba suteikė nemažus įgaliojimus šiai komisijai veikti. Bet 2019 metais priimtas sprendimas dėl komisijos sudėties baigėsi pernai, nes galiojo tris metus, tačiau šiuo metu nėra patvirtinta nauja komisijos sudėtis. Kitą savaitę bus tvirtinama naujoji komisijos sudėtis.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia