Prisikėlimo aikštė brokuota, statybininkai įpareigoti grįžti

0
4336
Savivaldybės atstovai kreipėsi į rangovus,, prašydami sutvarkyti aikštę taip, kaip buvo įsipareigoję.

Prisikėlimo aikštę rekonstravę statybininkai pridarė broko. Tai pripažįsta ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovai. Rangovui Šiaulių plentas pretenzijos dėl atliktų darbų surašytos raštu, paprašyta atlikti viską taip, kaip buvo numatyta sutartyje.

Apie broką – pusę lūpų

Koks būtent brokas buvo padarytas, rekonstruojant aikštę, Savivaldybės atstovai nelinkę atskleisti, bet neatitikimų aktas buvo surašytas po to, kai Visuomenesbalsas paviešino informaciją apie nelygiai išklotą grindinio dangą.

Prisikėlimo aikštė – brokuota?

„Rangovui teiktas neatitikimų aktas yra šalių darbinis dokumentas, todėl dėl šios priežasties jis neskelbtinas”, – teigia Savivaldybės atstovas spaudai Vitalis Lebedis. Savivaldybės atstovai kreipėsi į rangovus, prašydami sutvarkyti aikštę taip, kaip buvo įsipareigoję.

Apie broką Prisikėlimo aikštėje paklausti UAB „Šiaulių plentas“ atstovai iš pradžių žadėjo situaciją paaiškinti patys, bet vėliau persigalvojo.

„Dėl visų klausimų susijusių su šiuo projektu prašome kreiptis į Užsakovą t.y. Šiaulių miesto savivaldybės administraciją Architektūros skyriaus vyr. specialistę  Daivą Jasnauskienę“, – pasiūlė įmonės sekretorė Viktorija Barauskė, tarsi įmonė ir Savivaldybė būtų tas pats juridinis asmuo.

Suvėluoti darbai

Bendrovė darbus centrinėje Šiaulių aikštėje buvo įsipareigojusi atlikti trumpiau nei per dvejus metus: statybininkai iš aikštės turėjo iškurnėti 2019 m. lapkričio–gruodžio mėnesiais.

Modernizuojant Prisikėlimo aikštę ir jos prieigas, siekta atgaivinti ir sustiprinti miesto traukos centrą, sudaryti sąlygas verslui plėtoti.

Rangos darbų sutarties vertė – 6 565 300 eurų. Dokumentus rangos konkursui buvo pateikusios 4 bendrovės, viena jų neatitiko kvalifikacinių reikalavimų, tad buvo vertinami 3 dalyvių pasiūlymai. Viešojo pirkimo komisija, įvertinusi pateiktus pasiūlymus, išrinko ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą, atsižvelgdama į bendrą darbų atlikimo laiką, eismo ribojimo trukmę svarbiose Šiaulių miesto gatvėse (Tilžės, Vasario 16-osios, Varpo gatvėse ir Aušros alėjoje) ir darbų atlikimo kainą.

Asta Volkovaitė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia