Radviliškio ligoninėje – izoliacinėje palatoje sunkiai sergantis ligonis

0
3418
Izoliacinėje palatoje gali būti laikomas Covid-19 užsikrėtęs ligonis.

Šalia Radviliškio ligoninės gyvenantys žmonės pastaruoju metu pastebėjo itin atsargiai besielgiančius medikus, atvežusius vieną pacientą į įstaigos izoliacinę patalą. Žmonėms pasiteiravus greitosios medicinos pagalbos automobiliu ligonį atvežusius vairuotoją ir felčerę, jie tik pasakė, kad pacientas serga plaučių uždegimu.

Izoliacinė palata yra įrengta šalia administracijos pastato, kur anksčiau buvo vaikų ligų skyrius. Tiesa, susisiekus su Radviliškio Greitosios pagalbos stoties laikinai direktorės pareigas einančia Virginija Jasiūniene, ji nei patvirtino, nei paneigė tokią informaciją. Anot jos, tai daryti galėtų tik ministerija arba savivaldybė.

Sveikatos apsaugos ministerijos budintis atstovas spaudai nurodė, kad pirminę informaciją turėtų pateikti pati ligoninė arba jos steigėja, šiuo atveju Radviliškio rajono savivaldybė. Tačiau kol kas į paklausimus nei viena jų neatsakė. Be to, savivaldybės ir ligoninės tinklalapiuose nėra jokių atnaujinimų bent keletą dienų. O savivaldybės atstovai liepia sekti aktualią informaciją ne jų valdomuose informacijos teikimo šaltiniuose.

Kad medikai, ir Radviliškio ligoninėje, imasi visų apsaugos procedūrų, tvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovai. Pasak jų, jau dabar daug medikų yra užsikrėtę, nes ligoninės protrūkio pradžioje galėjo netinkamai užtikrinti gydytojų ir kito personalo apsaugą nuo užsikrėtimų Covid-19. Kol kas nėra patvirtinta arba paneigta, kas gydomas izoliacinėje palatoje.

Tyrimus dėl Covid-19 daro Visuomenės sveikatos centras, bet tik gavęs oficialią informaciją iš ligoninės apie užkrėstąjį žmogų. Kol kas centro puslapyje, kurį skelbia ir Radviliškio rajono savivaldybė, yra paviešinti tik apie 200 asmenų maršrutai, nors Lietuvoje užsikrėtusiųjų atvejų skaičius artėja prie 600.  Panašu, kad oficiali informacija arba slepiama, arba gerokai vėluoja.

Anot operacijų centrui vadovaujančio J.Pranio, tai yra oficialioji informacija dėl žmonių parvežimo.

Palikti komentarą

avatar