Nuotolinis mokymas nepateisina tėvų lūkesčių: prašoma atšaukti likusius mokslo metus

4
12154
Tėvai kaltina ne tik nuotolinę mokymo sistemą, bet ir kaltina mokytojus nepasiruošimu.

Technologinės galimybės neleidžia nuotolinio mokymo proceso įgyvendinti kokybiškai. Tuo įsitikinę nemažai tėvų. Jie prašo atšaukti likusius mokslo metus.

Palaiko ministro svarstymus

„Atsižvelgiant į Lietuvoje besimokančių vaikų skaičių, ne visi turi galimybę prisijungti prie interneto, dienynai ,,lūžta” nuo per didelio apklausos skaičiaus, šalyje yra pr 300 tūkst. mokinių, serveriai negali prijungti visų vienu metu.
Pirmąją dieną nuotolinis ugdymo procesas prasidėjo su rimtais trukdžiais – nebepasiekiamos nuotolinio mokymo platformos, neveikia elektroninis dienynas. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau prakalbo apie galimybę mokslo metus nutraukti anksčiau ir vaikus perkelti į kitas klases.
Mokslo metai kai kuriose šalyse yra užbaigiami, vaikai perkeliami į kitą klasę su mintimi, kad kitais metais mokymosi procesas bus intensyvesnis. Tokius variantus mes taip pat svarstome. Yra sudaryta komisija, kuri per porą savaičių turėtų įvertinti visas aplinkybes“, – pirmadienį LRT radijui sakė A. Monkevičius. Ministerijos duomenimis, trūksta apie 18 tūkst. kompiuterių vaikams iš šeimų, kuriose yra keli mokiniai“, – pastebi peticijos autorius Ž.Vaitkus.

Į nuotolinį mokymo procesą jau tenka įsikišti ir pareigūnams, nes jau pasitaikė atvejų, kai pamokų metų mokytojai buvo išplūsti necenzūriniais žodžiais. Daugiau apie tai:

Nuotolinis mokymas: tenka įsikišti ir policijai

Tėvų kritikos strėlės – mokytojams

Peticiją pasirašę tėvai labai kritiškai atsiliepia ir apie mokytojus. „Ne visos mokytojos pasiruošusios dirbti nuotoliniu būdu, užduoda į tamo arba į klasės grupę. Ir kaip tam vaikui padaryti, niekas nepaaiškina, o mes tėvai, irgi ne visi sugebam išaiškinti. Vaikas stresuoja, o, mes tėvai, ir ne ką mažiau”, – apie nuotolinį mokymą atsiliepia tėvai.

„Patiems iššiaiškinti sunkoka. Net mokytojai jau pavargo po 2 dienų”, – pastebi dar vienas savo pavardės skelbti nepanorės tėvas. Panašios nuomonės yra ir peticiją pasirašę mokiniai.

„Mes – mokiniai, nieko neišmokstame savarankiškai, nes tai nenuotolinis mokymas, o tiesiog savarankiškas. Lietuva tam nepasiruošusi”, – apie nuotolinį mokymą atsiliepia vienas mokinys.

Per dvi dienas peticiją jau spėjo pasirašyti daugiau kaip 16 tūkst. žmonių. Norintieji išreikšti analogišką valią, dar nesuvėlavo – peticiją vis dar galima pasirašyti.

4
Palikti komentarą

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ValerijaEglėVitalija Recent comment authors
newest oldest most voted
Vitalija
Guest
Vitalija

Kažkoks nesusikalbėjimas tarp mokytojų ir tėvų. Tik dvi dienos… Dar nespėjom susidėlioti taškų, o tėvai jau šaukia. Manau truputį reiktų kantrybės. Visiem nauja, ir mokytojam , ir tėvam, ir be abejonės vaikams. Po savaitės bus viskas OK. Net vaikai išmoks savarankiškai atsisėst ir pradėt dirbt… Šiandien net vyresnių klasių mokiniai ne visi geba perskaityti užduotį ar instrukciją

Valerija
Guest
Valerija

O tai yra normaliai, kad mokiniai turi sedėti 7h prie kompiuterio ar telefono, o po to dar atlikinėti nežinau kiek namų darbų? Pagalvokite truputį apie jų regėjimą..

trackback

[…] Nuotolinis mokymas nepateisina tėvų lūkesčių: prašoma atšaukti likusius mokslo metus […]

Eglė
Guest
Eglė

Mums patinka mokintis taip. Gal mažiau išmokstam, bet noriai atliekam užduotis. Vaikai yra labai įsitraukę į šį procesą, su laiku bus vis lengviau. O ir tėvams smagu, nes taip pat visokių naujovių sužinom, internetinių galimybių… aišku dabar tam yra daugiau laiko dirbant nuotoliniu būdų. Tiesiog turi būti abipusis susikalbėjimas su mokytoju ir viskas išsisprendžia. Džiaugiuosi, kad turime mokytojas vyresnio amžiaus, bet jos puikiai įsitraukia į technologijas. O tiems, kam atrodo, kad savarankiškai dirbant nieko neišmoks, tai labai klysta. Išmoks, jei mokinsis.