Radviliškio ligoninės direktorius nusprendė nebesitraukti iš pareigų

0
2608
V.Smalinskas iš pradžių pranešęs apie pasitraukimą, dabar ieškosi advokatų, kad jį išgelbėtų iš nemalonios situacijos. Be to, vadovas nevengia kaltinti savivaldybės vadovus nepagrįsta kritika ligoninės atžvilgiu. Bet sutinka, kad auditas gali atsakyti į kai kuriuos klausimus, kuriuos kelia meras, politikai ir visuomenė.

V.Smalinskas praėjusį trečiadienį ligoninės skyrių vedėjus informavo apie apsisprendimą trauktis iš direktoriaus posto. Tai Savivaldybės viešosios įstaigos vadovas padarė po dviejų susitikimų su meru ir kitais rajono vadovais. Meras Kazimieras Račkauskis, kuriam tiesiogiai pavaldus V.Smalinskas, pasiūlė pagalvoti, ar jis dar gali dirbti sveikatos įstaigos vadovo pareigose, nes jis nebeturi pasitikėjimo, o ir ligoninė kaip įstaiga rajone sulaukia kone daugiausiai skundų dėl savo veiklos.

Praėjus vos dviems dienoms apie pranešimą dėl atsistatydinimo V.Smalinskas persigalvojo ir redakcijos duomenimis ieškosi “gero advokato, kuris sugebės jį išlaikyti šiame poste.” Neabejotinai jis turėjo konsultuotis ir su savo bendražygiu, buvusiu rajono meru, dabartiniu Seimo nariu Antanu Čepononiu. Parlamentaras spaudos konferencijos metu išsidavė žinantis, ką ligoninės direktorius pasakė skyrių vedėjams. Bet, anot konservatoriaus, pasakymas žodžiu nieko neįpareigoja, o oficialaus rašto nebuvo, todėl tai nieko nereiškia. Ligoninės direktoriaus “gelbėjimas”, beje, ir buvo viena iš neoficialių seimūno suorganizuotos spaudos konferencijos priežasčių.

Neilgai trukus Radviliškio ligoninė savo Facebook paskyroje paskelbė informaciją, susijusią su kompiuteriniu tomografu. Jis rajono mokesčių mokėtojams kainuos 535 tūkstančius eurų – dalį lėšų ligoninė jau gavo, tai yra 120 tūkst. eurų. Be to, pacientų peršvietimas šiuo aparatu didžiąja dalimi bus mokamos, nes Ligonių kasos atsisako apmokėti tiems pacientams, kurie kompiuteriniu aparatu naudosi nepaguldyti į ligoninę. Tuo tarpu auditoriai ligoninėje atlikdami siauros apimties auditą nustatė ne vieną pažeidimą, tarp jų ir Geriatrijos kabineto nepanaudojimą, nors remiantis SVP IS duomenimis V.Smalinsko įstaiga šio kabineto įrengimui išleido beveik 100 tūkstančių eurų. Be to, ir druskų kambario įrengimas kelia rimtų abejonių, nors jo įrengimui konservatorių vadovaujama dauguma skyrė 50 000 eurų ir rajono biudžeto.

Pats direktorius atsisako atsakyti tiesiogiai į klausimus ir nevengia daryti spaudimo žurnalistams. Straipsnio autorius, laikydamasi Visuomenės informavimo etikos kodekso nuostatų, paklausimą išsiuntė ir pačiam V.Smalinskui. Tačiau šis gavęs paklausimą dėl savo viešo pareiškimo trauktis iš vadovo pareigų, nesilaikydamas LR Visuomenės informavimo įstatyme numatytų terminų dėl informacijos pateikimo, jis atrašė naudodamasis daugiskaita: “Jūsų pateiktas atsakymo pateikimo terminas neatitinka Visuomenės informavimo įstatyme numatytų terminų. Nesulaukę įstatyme numatyto termino savo publikaciją paskelbėte ir taip pažeidėte teisės aktų reikalavimus. Ar pasinaudosime įstatyme numatyta atsakymo teise pilna apimtimi, pranešime ateityje. Pagarbiai, Vaidas Smalinskas, Direktorius.” (citata netaisyta).

 

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia