Radviliškyje nuteistas dezertyras iš Oro gynybos bataliono

0
723
Pasirašęs penkerių metų sutartį dėl profesionalios tarnybos Oro gynybos batalione, karys K.Budavičius nusprendė geriau dezertyruoti nei tarnauti Tėvynei, nes per dideli svoriai kariuomenėje. Asociatyvi bataliono nuotrauka.
Dovanos

Šiandien Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose nuosprendį išgirdo karys Kornelijus Budavičius. Pernai pasirinkęs profesionalaus kario kelią, nuteistasis pabūgo didelių svorių kariuomenėje, todėl pasirinko dezertyruoti iš Oro gynybos bataliono. Todėl šių metų gegužės ir birželio mėnesiai nebeatvyko į karinį dalinį, nors ir buvo perspėjamas dėl baudžiamosios atsakomybės už tokį nusikaltimą. Anot teismui pateiktų nuteistojo K.Budavičiaus paaiškinimų, dezertyras bijojo į dalinį grįžti ir dėl veiksmų Ukrainoje.

Kario vadai nebuvo juo labai patenkinti, kadangi K.Budavičius nuolat atsikalbinėdavo, į pastabas ir kritiką reaguodavo atgrasiai. Jį vyresnieji ikiteisminio tyrimo metu įvardijo kaip karštakošį, nors jaunas vyras daugiau demonstravo baimės nei narsos. Nuosprendį paskelbusi teisėja Kristina Račkauskienė panašu, kad vis tik pasigailėjo bailaus kariškio – jam skyrė pustrečio tūkstančio eurų baudos su 8 mėnesių laisvės atėmimo bausme, tačiau ją metams laiko atidėjo. Jei nuteistasis per atidėjimo laiką elgsis nepažeisdamas įstatymų, kalėjimo išvengs. Nuteistas dezertyras dar gali paduoti skundą per dvidešimt dienų, nors pats teismo posėdžio metu pripažino kaltę ir nuoširdžiai gailėjosi dėl šio apysunkio nusikaltimo.

Ankstesnis straipsnisSavivaldybės biudžete beveik 9 milijonai eurų – ar vietos valdžiai stinga idėjų?
Kitas straipsnisRadviliškio krepšininkai vis dar nenugalėti – namuose patiesė studentus iš VDU

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia