Savivaldybės viršūnėje – kėdžių perstumdymai: mero komandą palieka V.Krikščiūnas

0
858
Dovanos

Savivaldybės vadovo Kazimiero Račkauskio komandoje nusimato pokyčiai – Vytautas Krikščiūnas atsisako vicemero posto. Greitu laiku jis turėtų palikti mero pavaduotojo pareigas, kuriose milijonierius ūkininkas buvo nuo 2021 metų. Vietinis valstiečių vadas Aurimas Gaidžiūnas kol kas nenorėjo atskleisti naujojo mero pavaduotojo kandidatūros, tačiau portalui tapo žinoma, kas turėtų užimti šį postą. Meras K.Račkauskis nesikiša į personalijų klausimą, todėl patiems valstiečiams palikta teisė spręsti, kas užimtų šias pareigas. 

Į šias pareigas valstiečiai tikrai nesiūlys Kęstučio Dambrausko, Tarybos sekretoriaus, kandidatūros. Tai patvirtino ir A.Gaidžiūnas. Tai jau antras kartas, kai K.Dambrauskas nustumiamas į šalį, kai kalba eina apie galimybę užimti gerai apmokamas politinio pasitikėjimo pareigas. Šiuo metu vicemero alga yra maždaug puspenkto tūkstančio eurų.

Į mero pavaduotojus valstiečiai teikia nepartinio Alfredo Juozapavičiaus kandidatūrą, kuriai iš esmės neprieštarauja nei meras, nei kiti socialdemokratai, pagrindinė dabartinės valdančiosios daugumos politinė jėga. A.Juozapavičius, Žemės ūkio skyriaus vedėjas, patvirtino gavęs tokį pasiūlymą, tačiau kada pradėtų eiti vicemero pareigas, atsako nežinantis. Gali būti taip, kad merui kurį laiką teks verstis tik su viena pavaduotoja Jurgita Sidariene, demokratų sąjungos nare.

Savivaldybėje sklando kalbos, kad iš svarbaus posto besitraukiantis valstietis V.Krikščiūnas jaučiasi pasiekęs visus tikslus, kuriuos buvo užsibrėžęs, eidamas šias pareigas. Atvirai kalbama, kad stambūs žemvaldys V. Krikščiūnas pasirūpino susitvarkyti tuos kelius, kuriais daugiausiai naudojasi jo ūkiui priklausanti technika. Pats vicemeras nebuvo linkęs daugžodžiauti dėl priežasčių, kodėl palieka vieną svarbiausių postų savivaldoje. Nors reikia pažymėti, kad šios pareigos daugiau reprezentacinės nei turinčios realų politinį svorį, kadangi daugiapartinėje koalicijoje meras nėra linkęs perleisti galios savo pavaduotojams.

Tačiau gali būti ir kita svarbaus posto atsisakymo priežastis  – tai vidiniai valstiečių vietinio skyriaus nesutarimai. Vieša paslaptis, kad skyriuje yra aiškus susiskaldymas ir nuomonių prieštaravimas tarp Jono Povilaičio ir V.Krikščiūno. Be to, apsisprendimui trauktis iš mero komandos V.Krikščiūnas esą galėjo priimti ir po to, kai nebuvo patvirtinta jo kandidatūra į Seimą.

V. Krikščiūnas pradėjo eiti mero pavaduotojo pareigas, kai 2021 metais po neeilinių rinkimų tapo savivaldybės meru buvo išrinktas Vytautas Simelis. Tiesa, tuomet V. Krikščiūno kandidatūrai turėjo pritarti ir Taryba, kurioje tuomet vis dar dominavo konservatoriai.

Ankstesnis straipsnisPer išgertuves sužaloti du žmonės, vienas užpultas peiliu
Kitas straipsnis“Snusams” ir “dipsams” – galas mokyklose?

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia