Šiandien pradėjo veikti Galimybių pasas – galima atsisiųsti ir išbandyti

0
1456
Galimybių pasas, dar vadinamas imuniteto pasu, turėtų suteikti galimybę imunitetą nuo COVID-19 turintiems žmonėms naudotis platesniu paslaugų ratu, o kartu leis laisviau dirbti verslams.
Dovanos

Šiandien pradėjo veikti gausybę diskusijų sukėlęs Galimybių pasas. Atsisiųsti ir išbandyti inovaciją jau gali bet kuris gyventojas. Realiai išnaudoti jo visas galimybes jau bus galima pirmadienį.

Aršios dikusijos

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis galimybių pasu be testavimo. Apie Galimybių paso veikimo pradžią feisbuke pranešė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, patį pasą galima rasti svetainėje gpasas.lt.

 Tie, kurie dar laukia savo vakcinos – jau nuo rytojaus, sekmadienio, galės iš anksto registruotis pirmadienio testams 1808.lt.

Galimybių pasas bus visiškai priklausomas nuo e.sveikatoje suvestų duomenų, tad nepaprastai svarbu, kad duomenys būtų tiksliai suvedami.

Galimybių pasas, dar vadinamas imuniteto pasu, turėtų suteikti galimybę imunitetą nuo COVID-19 turintiems žmonėms naudotis platesniu paslaugų ratu, o kartu leis laisviau dirbti verslams.

 

Galimybių pasas bus suteiktas QR kodo formatu telefone, kodą taip pat bus galima atsispausdinti.

Pasą gauti gali nuo COVID-19 vakcinuoti asmenys, taip pat persirgę COVID-19 (turintys ne daugiau kaip prieš 180 dienų gautą teigiamą antikūnų tyrimo atsakymą) ar turintys neigiamą koronaviruso tyrimo atsakymą, atliką ne daugiau kaip prieš 24 valandas. Lietuva yra viena pirmųjų, kuri startuoja su tokiu inovatyviu įrankiu.

Galimybės gauti pasą

Galimybių pasas kai kuriems žinomiems asmenims kelia daug prieštaringų minčių.

Pasiskiepijus „Comirnaty“ ar „COVID-19 Vaccine Moderna“, galimybių pasas bus suteiktas praėjus savaitei nuo suleidimo; taipogi jį gaus pasiskiepiję „COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina, praėjus 4 savaitėms po dozės suleidimo. „Vaxzevria“ vakcina pasiskiepijusiems galimybių pasas pradės galioti praėjus 4 savaitėms po pirmosios dozės suleidimo, tačiau ne ilgiau nei 12 savaičių. Galimybių pasas bus suteiktas iškart po antrosios „Vaxzevria“ vakcinos dozės.

Galimybių pasas taip pat bus suteiktas visiems vaikams iki 16 metų amžiaus. Lietuva yra viena pirmųjų, kuri startuoja su tokiu inovatyviu įrankiu.

Ankstesnis straipsnisG.Lipnevičius pažadėjo honorarą, tačiau net nemano duoto pažadą pildyti
Kitas straipsnisLinkaičių kaime smurto protrūkis prieš nepilnamečius: patėvio seseriai nepatiko plaukų spalva

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia