Švietimo ministrė J.Šiugždinienė palaiko rajono mokyklų uždarymą

0
876
Susitikime su Švietimo ministre J.Šiugždiniene planuojamų uždaryti mokyklų vadovai nebuvo nuraminti.
Įsigyk bilietusKETBILIETAI

Šiandien po pietų Radviliškio rajono švietimo bendruomenės atstovai susitiko su švietimo ministre Jurgita Šiugždiniene. Pokalbio metu turėjo būti aptartas rajono švietimo įstaigų “optimizavimo” planas. Mokyklų vadovai turėjo nemažai klausimų už Lietuvos švietimo politiką atsakingai J.Šiugždinienei, tačiau ministrė į direktorių klausimus dažniausiai atsakė arba abstrakčiai, arba pripažindavo neturinti atsakymų.

Susitikimas įvyko Seimo nario Antano Čepononio iniciatyva, tačiau uždaromų ar kitaip reformos paliečiamų mokyklų vadovai nebuvo įtikinti būsimo “optimizavimo” nauda. Alksniupių mokyklos direktorė Rasa Saliamorienė teiravosi apie centrinės valdžios regionų politikos vykdymą ir koreliacija su uždaromomis mokyklomis. Deja, ministerijos vadovė išsisuko nuo tiesaus atsakymo: “tose [mokyklose – red.] išleidžiame lėšas kažkur kitur, kur neturėtumėme išleisti. Norisi, kad mokiniai gautų kuo geresnį išsilavinimą.” Tačiau kas yra geresnė mokymosi kokybė, J.Šiugždinienė nedetalizavo. Ironiška, tačiau uždarymo (ar reformų) dvasia pakibusi ir virš Alksniupių pradinės mokyklos, kurioje savo karjerą pradėjo A.Čepononis.

Seimo narys taipogi yra už “optimizavimo” plano vykdymą pertvarkant rajono švietimo įstaigų tinklą. Jis direktoriams netiesiogiai aiškino, kad kai kurios mokyklos paprasčiausiai per mažos, jei turi mažiau nei šimtą mokinių. Politikas vadovams aiškino: “kad yra žmonių, kurie neturi tikrojo supratimo. Tokiems reikia padėti rasti tikrą supratimą apie tai, kas vyksta.” Ką tai galėtų reikšti, matyt, paliko spręsti patiems.

Beje, bendruomenių ar jų atstovų pozicijos nebuvo išklausytos.

 

TvirtovėLtvirtovės pramogos

Palikti komentarą

avatar